Klimatyzator do domu i biura – jak dobrać?

Przewidując kupno klimatyzatora do domku, stajemy zwykle przed dylematem czy lepszy będzie klimatyzator mobilny czy też lepiej zakupić klimatyzator ścienny.
Klimatyzator jest przyrządem mającym za zadanie obniżenie temperatury powietrza w pomieszczeniu.

klimatyzatory samsung
Jego głównymi fragmentami są wymienniki ciepła – a więc parownik i skraplacz, sprężarka i dwa wiatraki. Tak samo jak w lodówce, tzw. chłodniczy czynnik krąży między parownikiem gdzie wyciąga ciepłe powietrze z wnętrza, a skraplaczem, jaki usuwa ciepłe powietrze poza mieszkanie. Różnicą pomiędzy przenośnym klimatyzatorem, a klimatyzatorem typu split jest ulokowanie sprężarki i zaworu rozprężnego w jednostce zewnętrznej, dzięki czemu stukot przeniesiony zostaje na zewnętrzną część domku. W domu (nawilżacz do powietrza – urządzenia domowe) pozostaje parownik z wentylatorem, jaki wymusza przepływ powietrza. Urządzenia owe wyposażone są w układ sterowania, dzięki temu mogą trzymać pożądaną temperaturę w naszym pomieszczeniu. Ponadprogramową opcją klimatyzatorów jest opcja nagrzewania powietrza.

Może wydawać się, że klimatyzatory mobilne są najodpowiedniejszym rozwiązaniem ze względu na to, iż nie wymagają skomplikowanego montażu i możemy je w łatwy sposób przemieszczać. Prawda jednakże okazuję się troszeczkę inna, ponieważ każdy klimatyzator przenośny ma w komplecie rurę gorącego powietrza, którą powinniśmy wyprowadzić na zewnątrz schładzanego mieszkania. Kłopotem może się okazać również hałas. Zdecydowaną zaletą klimatyzatora split jest z pewnością wygoda użytkowania. Również harmider w pomieszczeniu jest o wiele mniejszy, klimatyzator podwieszony jest na ogół pod sufitem nie zabierając przez to powierzchni pomieszczenia.

Zaawansowane technologicznie klimatyzatory Samsung mają rozmaite dodatkowe zastosowania, na przykład oczyszczanie powietrza, itp. W podjęciu ostatecznej decyzji pomoże Ci doświadczony sprzedawca.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,