Kiedy może się przydać często wykorzystywany ostatnio domowy osuszacz powietrza?

Obecna w mieszkaniu wilgotność musi być na odpowiednim poziomie. Od niej to właśnie w bardzo dużej mierze jest zależne nasze zdrowie. Kiedy jest ona zbyt wysoka, może to prowadzić do przypadłości górnych dróg oddechowych, czasem rozdrażnienia czy też bólu głowy.

W najgorszym przypadku, kiedy obecna w mieszkaniu wilgotność będzie się utrzymywała przez stosunkowo znaczny okres czasu, może ponadto się pojawić grzyb na ścianach w naszym domu. Jego likwidacja nie jest niestety już tak prosta.

Gdy będziesz potrzebować innych tego typu informacji na wątek omawiany w niniejszym wpisie, to wejdź tu wywóz gruzu sosnowiec – z pewnością te materiały również Cię zainteresują.

Jeśli nie masz pewności, w jaki sposób uniknąć tego typu sytuacji, warto wiedzieć, że jest na to doskonały sposób: domowy osuszacz powietrza. Należałoby poza tym mieć świadomość, że poziom wilgoci powietrza w jakichkolwiek budynkach pozbawionych świeżego powietrza uregulowany jest polską normą PN-B-03421:1978. Najkorzystniej dla nas, jednak też dla biblioteczki, mebli czy też domowego sprzętu elektronicznego jest wtedy, gdy wilgoć w domu jest zachowana w przedziale od 40 do 60%. miejsca, które są szczególnie podatne na wilgotność to te, w których występują problemy z wentylowaniem, więc tego typu miejsca jak toalety czy też miejsca do suszenia prania.

cegły klinkierowe

Autor: Röben
Źródło: Röben
Poziom wilgotności powietrza można by sprawdzić za pomocą higrometru, którego najmniej skomplikowane modele warte są jedynie kilka złotych. Przykładowo higrometry z zegarem wyceniane są na kilkanaście złotych. Moglibyśmy także nabyć tzw. stacje pogodowe, które z wyjątkiem dostarczania informacji dotyczących wilgotności powietrza, będą nam także mówiły o ciśnieniu atmosferycznym oraz temperaturze. Bardzo ważną kwestią przy wyborze narzędzia do suszenia powietrza, to jego efektywność. Możemy się też spotkać z określeniem takim jak sprawność. Wartość taką powinniśmy znaleźć na każdym modelu takiego rodzaju urządzeń.

Jest ona wyrażana w litrach na dobę albo litrach na godzinę. Do relatywnie niewielkich lokali posiadających około 40 metrów kwadratowych wystarczyłoby kupić domowy osuszacz powietrza o wydajności ok. 10 l/24h.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,