Jakiego rodzaju urządzenia mogłyby zasilać generatory i na co należy zwracać uwagę wybierając agregat?

Przerwy w dostawie prądu zdarzają się bardzo często. Czasem również jedziemy na działkę, a w tamtym miejscu również chcielibyśmy skorzystać ze sprzętów elektrycznych.
Agregaty generujące prąd mogą mieć różne zastosowanie.

Gdy wybieramy agregat prądotwórczy, powinniśmy się również kierować bezpiecznym napięciem dla podpiętych sprzętów. Odbiorniki jednofazowe będą sprawdzały się przede wszystkim przy sprzętach, których napięcie maksymalne to 230 V. Będą to w tym wypadku sprzęty do kuchni oraz podgrzewanie elektryczne. Odbiornik jednofazowy niezwykle chętnie jest wybierany na kemping. Gramatura jego zwykle jest niska, zatem jest prosty do przewożenia. Odbiorniki trójfazowe charakteryzują się maksymalnym napięciem 400 V. To oznacza, że można by podłączyć sprzęty o większej mocy. Taki generator dobrze będzie funkcjonował nawet wtedy, gdy podłączymy pracującą przez cały czas lodówkę. Do takiego generatora możemy również podłączyć jedno- oraz trójfazowe odbiorniki.
agregaty

Autor: PRAKTIKER
Źródło: PRAKTIKER
lustra
Fundamentalna sprawa, to typ narzędzia, jakie podłączamy do generatora. Należy tutaj odróżnić awaryjną moc, od mocy nominalnej zatem mocy stałej. Moc awaryjna dotyczy sytuacji, w których ma miejsce nagła przerwa w dostawie prądu i jest to związane ze zmiennym obciążeniem. Agregat zwykle może funkcjonować w trybie awaryjnym do 500 godzin w ciągu roku. Moc ciągła jest związana ze stałym wykorzystaniem generatora. W takiej okoliczności jest to zazwyczaj jedyne źródło prądu. W wypadkach szczególnych jest możliwe niewielkie przeciążenie, które nie jest prawdopodobne w przypadku mocy awaryjnej. Trzeba również zwracać uwagę na to, czy generator jest wyposażony w automatyczną stabilizację napięcia zatem AVR. Dzięki tej stabilizacji podłączone do agregatu urządzenia nie zostaną narażone na przepalenie.

Niezwykle ciekawą funkcją jest także automatyczne włączanie się agregatu prądu w przypadku awarii. Dzięki temu nie będziemy odczuwać przerwy w dostawie energii elektrycznej.

Ogromnie interesujący artykuł, nieprawdaż? Jeżeli też tak sądzisz, to kliknij na inne pomocne źródła, które wciągną Cię zupełnie.

Urządzenia, które są na to niezwykle wrażliwe nie będą uszkodzone.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,