Jakiego rodzaju korzyści przynosi zastosowanie drzwi chowanych w ścianę?

Domy bywają przeróżne. Dla przykładu niektóre z nich są stosunkowo niewielkie oraz wymagają niezwykle dobrej kompozycji będącej w tamtym miejscu przestrzeni tak, aby wygospodarować tam wystarczająco wiele miejsca dla dowolnej ze stref, które są konieczne do komfortowej eksploatacji mieszkania.
Odmienne z kolei są olbrzymie, bardzo obszerne a czasami w charakterze loftu, gdzie projektant wnętrz może się skusić o bardziej odważne rozwiązania.

budowy

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com
fotka - dom

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
To, co łączy tak odmienne podejście do spraw aranżacji obu takich typów nieruchomości, to zarówno w dużym mieszkaniu, oraz w małym, znakomicie odnajdą się drzwi chowane w ścianę. Wstępnie nikt by nie pomyślał, że takie nieciężkie przesuwne drzwi mogą być aż tak uniwersalne, wprowadzają one zupełnie inny sposób podziału dostępnej przestrzeni. Jest odmienny, ponieważ jest to pomysł o wiele łatwiejszy.
cegła

Autor: Mike Krüger
Źródło: http://www.flickr.com
Należałoby zwrócić uwagę na fakt, że w mniejszych mieszkaniach, gdzie kolejne pokoje są relatywnie niewielkie, bardzo istotne jest zachowanie tzw. ciągów komunikacyjnych. Chodzi tu zwłaszcza o to, żeby poruszanie się po domu nie przedstawiało wyzwania dla domowników. A przecież każde skrzydło drzwi musi zabierać jakiś ustalony fragment płaszczyzny, która w przypadku małych miejsc jest niemalże na wagę złota. Drzwi chowane w ścianie pozwalają właśnie na szczególne uwolnienie przestrzeni, ponieważ tego typu drzwi są niemalże niezauważalne i w żadnym przypadku nie blokują wąskich korytarzyków, z kolei w pomieszczeniach zezwalają na większą wygodę przy ustawianiu mebli czy różnych składników ozdobnych.

W wypadku większych mieszkań drzwi przesuwne chowane w ścianie spełniają nieco odmienne zadanie.

Opublikowany artykuł Ci się podoba? To odwiedź ten link (www.gpi-tanks.com/pl/), a znajdziesz większą ilość podobnych danych, które również będą ciekawe.

Wtedy często posiadamy do czynienia ze zbyt niewielkim rozgraniczeniem obszarów, na które jest podzielona cała przestrzeń.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,