Jaki schładzacz najlepszy będzie do pokoju, który posiada 20m2 powierzchni a jaki do salonu o większej powierzchni?

Schładzacz w mieszkaniu nie jest już luksusem, gdyż te urządzenia coraz mniej kosztują. Warto jest wydać około 3000 zł, aby zapewnić sobie właściwe samopoczucie i fizyczną oraz intelektualną sprawność w upalne dni.
Najważniejszy współczynnik klimatyzatora, to jego wydajność chłodnicza czyli moc.

kamienie
klimatyzatory pokojowe

Źródło: pixabay.com
Jest przyjęte, że w pomieszczeniach mieszkalnych moc klimatyzatora wynosić powinna 1 kW na każdy metr kwadratowy powierzchni pokoju. Do pomieszczenia o pow. 20 metrów kwadratowych będzie odpowiedni klimatyzator o mocy 2 kW. Do salonu, który ma powierzchnię 40 metrów kwadratowych najlepszy będzie schładzacz o mocy 4 kW. Dla ułatwienia klientom wyboru, producenci informują zazwyczaj do jakiego pokoju będzie się nadawał konkretny klimatyzator. Gdy nabywamy klimatyzatory pokojowe wybór ich należy skonsultować z fachowcem. Dobór mocy tego typu klimatyzatora jest zależna dla przykładu od usytuowania ścian i okien ze względu na strony świata. Jest zależny również od wielkości otworów okiennych oraz liczby urządzeń, które emitują ciepło do pokoju. Takimi urządzeniami są przykładowo lampy, kuchenka czy komputer.

Pamiętać o tym jednak musimy, że im moc klimatyzatora jest bardziej znacząca tym wyższa jest jego cena. Zakup klimatyzatora pokojowego o zbyt znacznej mocy się nie opłaca. Najbardziej popularnymi klimatyzatorami pokojowymi są klimatyzatory przenośne lub klimatyzatory typu Split, które złożone są z dwóch części. Plusem klimatyzatorów przenośnych jest to, że można by je postawić w dowolnym pomieszczeniu zależnie od osobistego uznania oraz od potrzeb. Klimatyzatory stacjonarne posiadają jednak znacznie większą moc oraz dużo lepiej mogą schłodzić pomieszczenie.

Zajrzyj do opisu, który jest pod poniższym linkiem oraz czytaj więcej przeprowadzki mieszkań wrocław na ów temat, który na pewno Cię zaintrygował. Nie zwlekaj!

W czasie zakupu klimatyzatora trzeba zwrócić uwagę też na dźwięk wydawany przez schładzacz.

Klimatyzacja działająca niezwykle hałaśliwie to nie będzie właściwe rozwiązanie do domu. W czasie zakupu klimatyzacji powinniśmy brać również pod uwagę firmę oraz cenę danego modelu.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,