Jaki schładzacz najlepszy będzie do pokoju, który posiada 20m2 powierzchni a jaki do salonu o większej powierzchni?

Schładzacz w mieszkaniu nie jest już luksusem, gdyż te urządzenia coraz mniej kosztują. Warto jest wydać około 3000 zł, aby zapewnić sobie właściwe samopoczucie i fizyczną oraz intelektualną sprawność w upalne dni.
Najważniejszy współczynnik klimatyzatora, to jego wydajność chłodnicza czyli moc.

kamienie
klimatyzatory pokojowe

Źródło: pixabay.com
Jest przyjęte, że w pomieszczeniach mieszkalnych moc klimatyzatora wynosić powinna 1 kW na każdy metr kwadratowy powierzchni pokoju. Do pomieszczenia o pow. 20 metrów kwadratowych będzie odpowiedni klimatyzator o mocy 2 kW. Do salonu, który ma powierzchnię 40 metrów kwadratowych najlepszy będzie schładzacz o mocy 4 kW. Dla ułatwienia klientom wyboru, producenci informują zazwyczaj do jakiego pokoju będzie się nadawał konkretny klimatyzator. Gdy nabywamy klimatyzatory pokojowe wybór ich należy skonsultować z fachowcem. Dobór mocy tego typu klimatyzatora jest zależna dla przykładu od usytuowania ścian i okien ze względu na strony świata. Jest zależny również od wielkości otworów okiennych oraz liczby urządzeń, które emitują ciepło do pokoju. Takimi urządzeniami są przykładowo lampy, kuchenka czy komputer.
Pamiętać o tym jednak musimy, że im moc klimatyzatora jest bardziej znacząca tym wyższa jest jego cena. Zakup klimatyzatora pokojowego o zbyt znacznej mocy się nie opłaca. Najbardziej popularnymi klimatyzatorami pokojowymi są klimatyzatory przenośne lub klimatyzatory typu Split, które złożone są z dwóch części. Plusem klimatyzatorów przenośnych jest to, że można by je postawić w dowolnym pomieszczeniu zależnie od osobistego uznania oraz od potrzeb.

Poznaj dobre www (https://dryg.pl/oferty-pracy/budowa-i-remonty/spawacz-%2F-slusarz?categories=1&positions=20)! Tam oczekuje na Ciebie następna rewelacyjna dawka wiadomości na interesujący Cię temat. Po dużo szczegółów wejdź w ten link.

Klimatyzatory stacjonarne posiadają jednak znacznie większą moc oraz dużo lepiej mogą schłodzić pomieszczenie. W czasie zakupu klimatyzatora trzeba zwrócić uwagę też na dźwięk wydawany przez schładzacz.

Klimatyzacja działająca niezwykle hałaśliwie to nie będzie właściwe rozwiązanie do domu. W czasie zakupu klimatyzacji powinniśmy brać również pod uwagę firmę oraz cenę danego modelu.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,