Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że żywica jest wytwarzana przez drzewa jako pewnego typu plaster na rany

Z pewnością niejedno dziecko przynajmniej raz w życiu miało na swoich dłoniach żywicę. Niekiedy jedynie po to chodziło się po lesie, by je szukać.

lokale

Autor: Instal-Projekt
Źródło: Instal-Projekt
To, co dzieciom wydaje się fantastyczną zabawą, nieraz jest bardzo przydatne w różnych innych dziedzinach. Żywica przykładowo wykorzystywana bywa w wielu sektorach przemysłu — w produkcji leków, ale także w elektronice. Najistotniejsze jest to, że umiemy już robić syntetyczną żywicę. Typów istnieje co najmniej kilka. Mogą być one epoksydowe, poliestrowa czy nawet fenolowo-formaldehydowe. Większości z nas nic nie powiedzą ich nazwy, ale specjaliści potrafią odróżnić je bez trudności. Najistotniejsze wydaje się być to, że uzyskiwanie jej jest dosyć niedrogie. Zatem nie musimy latać po lasach. Różnego rodzaju żywice są dla przykładu stosowane przy wytwarzaniu lekarstw, ale także chociażby do produkowania ochronnej warstwy wokół kabli. W szczególności tych, które będą miały kontakt z wilgocią.

Czy prezentowany artykuł Cię zafascynował? W takim razie zobacz odmienny polecany serwis rusztowania wynajem warszawa, który również ma ciekawe materiały.

Ze sztucznej żywicy robi się również różnego rodzaju jubilerskie wyroby, które przypominają bursztyn. Są aż tak ładne, że nie da się odróżnić, który kolczyk jest z bursztynem, a który nie.

Wiele pań ma w swojej szkatułce na biżuterie różne piękne pierścionki czy kolczyki z syntetycznie wykonaną żywicą.
Nie zapominajmy o tym, że w obecnym stuleciu sztuczne wytwarzanie żywicy nie stanowi najmniejszego kłopotu i ma ona bardzo szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,