Na niejednym placu budowy potrzebna jest konstrukcja, która umożliwi nam szalowanie fundamentów

Szalowanie inaczej bywa określane deskowaniem i to nic innego jak nadawanie odpowiedniego kształtu konstrukcjom betonowym.
Nieważne czy budujemy budynek jednorodzinny czy wieżowiec komercyjny.

zbiornik na wodę

Źródło: pixabay.com
szalunek

Autor: Nick
Źródło: http://www.flickr.com
Na każdym placu budowy zapewne znajdzie się szalunek. Każdy człowiek widział go na pewno chociażby kilka razy w życiu. Po prostu nie wiedzieliśmy, że tak się nazywa ta konstrukcja. Ale są tego świadomi budowlańcy, którzy przecież są zatrudnieni w tym sektorze. Najistotniejsze jest to, że deski, które najczęściej są używane w tym celu, można później rozłożyć i przetransportować w następne miejsce. To duża oszczędność.kliknij tu firmy budowlane Wrocław firmy budowlane WrocławA jak wygląda szalowanie w realu? Zapewne mieliśmy lekcje w szkole o stawianiu piramid za czasów faraonów. Do obecnych czasów ta fantastyczna metoda nie uległa znacznej modyfikacji. Po prostu betonową pionową ścianę podpiera się ukośnie belkami. Robi się tak, żeby nie przechylała się ona na boki. Inny rodzaj deskowania jest powiązany z podpieraniem stropu. Po prostu podkłada się dużą ilość belek i czeka się, aż wszystko się zwiąże i wyschnie. Rzecz jasna przy stawianiu, a później demontażu desek, powinniśmy przestrzegać zasad BHP. Regulacje mówią, jak wielki ciężar może podnosić jeden pracownik.

Przez to, że deski bywają naprawdę ciężkie, nie może się tym zajmować jedna osoba przez cały dzień. Powinny się one wymieniać. Deski do szalowania bez problemu można nabyć w sieci. Wyszukamy tam wiele ogłoszeń na ten temat.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,