Jakie są typy nagrzewnic powietrza i gdzie się je wykorzystuje?

Stosunkowo wysokie wydatki ogrzewania często mogą zmuszać projektantów oraz różnych przedsiębiorców do szukania tego typu sposobów, dzięki którym urządzenia grzewcze i ich późniejsze wykorzystywanie będą stanowiły mały procent wydatków wiążących się z kosztami konstrukcji obiektu oraz jego następującego po tym użytkowania.
Często najlepszym rozwiązaniem są nagrzewnice powietrza elektryczne, zatem tzw.

Turbiny wiatrowe

Autor: bogenfreund
Źródło: http://www.flickr.com/photos/bogenfreund/465058200/
dmuchawy. Skuteczny i prosty system ogrzewania ciepłym powietrzem gwarantuje niezwykle szybkie uzyskanie oczekiwanej temperatury w halach produkcyjnych, w zakładach, halach magazynowych czy też budynkach szklarniowych. Najczęściej wykorzystywany podział nagrzewnic powietrza przez wzgląd na rodzaj paliwa, to nagrzewnice mechaniczne, gazowe oraz olejowe. Dobrym przykładem relatywnie prostych w użytku sprzętów są przenośne nagrzewnice gazowe, w których spalanie gazu jest kontrolowane przy pomocy wyłącznika termostatycznego oraz elektromagnetycznego zaworu odcinającego, a urządzenie współdziała z zewnętrznym termostatem.
wilgoć

Autor: decor8
Przykładem nagrzewnic powietrza olejowych są takie, które działają na zasadzie bezpośredniego spalania oraz wyposażone są w podciśnieniowy system paliwowy czy też w czujnik zaniku płomienia. W sprzedaży są także nagrzewnice olejowo-gazowe. Doboru paliwa dokonuje sam konsument montując właściwego rodzaju palnik.

Czy nie jesteś w stanie przerwać tego postu? To dla nas bardzo miła wiadomość – zatem kontynuuj poznawanie (https://tarasfactory.pl/oferta/elewacje/refleksole/) na nowej witrynie.

Odmienna klasyfikacja nagrzewnic uwzględnia sposób odprowadzania spalin i rozdziela produkty na 2 podstawowe grupy.

Jednostki nie posiadające odprowadzenia spalin mogą być stosowane tylko w roztwartych albo półotwartych miejscach, z kolei nagrzewnice powietrza z odprowadzaniem spalin znajdują zastosowanie we wszelkich budynkach. Zazwyczaj posiadają one możliwość kanałowego odprowadzania ciepła do pomieszczeń. Poza tym urządzenie wyposażone w specjalny wymiennik ciepła ułatwia jego odzyskanie ze spalin.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,