W jakich pomieszczeniach doskonale sprawdzą się drzwi chowane w ścianę i jak je zainstalować?

Jeżeli będziemy chcieli, żeby nasze montowane wewnątrz drzwi otwierały się wygodnie i zamykały a równocześnie zależy nam, aby utrzymać jak największą użytkową przestrzeń użytkową, to korzystnym rozwiązaniem będą drzwi przesuwne, których skrzydło chowa się w ścianie.

Drzwi chowane w ścianie były stworzone z myślą o takich pomieszczeniach, w jakich każdy metr kwadratowy się liczy. Tego typu drzwi nie zajmują miejsca podczas roztwierania i dlatego zezwalają korzystniej wykorzystywać przestrzeń pomieszczeń, które są dzielone. Tego typu drzwi montować możemy na dwa sposoby. Mogą przesuwać się na ścianę lub chować się w niej. W większym stopniu praktyczne jest to drugie rozwiązanie, gdyż ułatwia ono dowolną aranżację wnętrz. Na tego typu ścianie, w jakiej schowały się drzwi, zawiesić moglibyśmy półki lub postawić przy tej ścianie meble. Montaż takich drzwi zaplanować trzeba już na etapie planowania. Najpóźniej trzeba zaplanować tego typu montaż w czasie stawiania ściany działowej w tego typu sposób, aby była możliwość zamontowania w niej kasety, w jakiej drzwi będą się chować.

Jeśli zainteresował Cię ten tekst, sprawdź przykłady (http://maragency.pl/kategoria/oczyszczalnie-przemyslowe/as-asli/99) umieszczone tutaj. Z pewnością odnajdziesz tu coś odpowiedniego dla siebie.

Wymagane jest również wybranie odpowiedniej szerokości drzwiowego otworu. Szerokość ta powinna być co najmniej dwukrotnie większa niż szerokość drzwiowego skrzydła.

drzwi chowane w ścianie

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Aby zamontować drzwi przesuwne, używane są specjalistyczne układy, które posiadają wszelkie części potrzebne do skonstruowania ścianki osłonowej. Najważniejszy element to kaseta, która dostępna jest w dwóch wariantach. Może być kaseta do montowania w ścianach z płyt kartonowo-gipsowych i w ścianach murowanych. Kasety, które przeznaczone są do montowania w murach z płyt kartonowo-gipsowych, są wyprodukowane z profili wykonanych z aluminium albo ze stali nierdzewnej. W całość składa się tego typu drzwi dopiero na miejscu budowy.

Grubość kaset przystosowana jest do grubości profili, z których wykonywane są konstrukcje lekkich działowych murów. Możemy także napotkać kasety uniwersalne, które znakomicie będą sprawdzać się w przypadku każdej grubości ścian.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,