Gdzie stosuje się preparaty na bazie krzemianów sodu?

W sprzedaży funkcjonuje pewny preparat do impregnacji betonu oraz do utwardzania płaszczyzny świeżego oraz istniejącego betonu.
Po nałożeniu wnika ona stosunkowo głęboko w betonową konstrukcję, ale reakcja chemiczna zachodzi regularnie razem z wypełnieniem porów w powierzchni betonowej.

rynna

Źródło: pixabay

Taki środek na bazie krzemianu sodu, jest wykorzystywany do uszczelniania, wzmacniania oraz zabezpieczania przed pyleniem istniejących i nowo powstałych podłóg i różnych nawierzchni wykonanych z betonu. Powiększa wytrzymałość betonu na oddziaływanie mrozu i mieszanek chemicznych. Utrzymanie w czystości wykonanych z betonu posadzek jest znacznie łatwiejsze, ponieważ krzemian ten znacznie redukuje wnikanie brudu i odkładanie się śladów opon na powierzchni. W wyniku używania powstaje trwały satynowy blask, który jest rezultatem reakcji chemicznych mających miejsce przy powierzchniowej strefie posadzki, które wywołane są oddziaływaniem impregnatu krzemianowego.
Preparat ten jest polecany do korzystania na podłogach o średnim i znacznym ruchu wózków jezdnych w różnych halach sklepowych, w ośrodkach dystrybucyjnych czy też w fabrykach tekstyliów, w zakładach produkujących żywność, w firmach opakowań czy wielopoziomowych garażach albo placach postojowych.

Podnoszona tutaj problematyka jest dla Ciebie cenna? Jeśli tak, to wejdź do serwisu wodomierze, który publikuje pokrewne tematy.

Zaleca się go używać także w miejscu, gdzie istnieją miejsca podatne na gwałtowny ruch pieszy, dla przykładu stadion, lotnisko, obiekty piłkarskie, czy szkoły.

Preparat jest wykorzystywany także na posadzkach, na których możliwy jest kontakt z relatywnie średnio oraz w małym stopniu agresywnymi substancjami chemicznymi, w tego typu miejscach jak płyty postojowe, mleczarnie, na powierzchniach narażonych na działanie ścieków, czyli miejscach tego typu jak zakłady przetwórstwa rybnego, zakłady oczyszczania wody czy też rafinerie.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,