Innowacyjne oraz trwałe opony Uniroyal oraz ich oznaczenie

Kupując opony pewnie zwracamy sporą uwagę na ich sporządzenie, jakość oraz niezawodność. Dobre opony w samochodzie to podstawa, ponieważ mają one ogromny wpływ na bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów, a także innych uczestników ruchu drogowego.

Powinno się więc wybierać opony solidnych, znanych i pewnych marek, do jakościowych i zalecanych opon bezsprzecznie należą opony uniroyal osobowe. Marka ta proponuje różne typy opon, między innymi opony letnie, wielosezonowe, a także opony zimowe.

auto przygotowane na zimę

Autor: Henry Söderlund
Źródło: http://www.flickr.com

Wybór jest naprawdę spory, wobec tego każdy z kierowców pewnie odkryjesz w asortymencie odpowiednie opony – sprawdź tu – do swojego samochodu.

Kupując opony (więcej na stronie), bez wątpienia wskazane jest zapoznać się z ich symbolami, a także dowiedzieć się co znaczą. Oznaczenie opon MAX jest dzisiaj niezmiernie zróżnicowane, przykładowo na oponach zimowych nieraz znajduje się ikona płatka na śniegu. Oznacza to, iż opony te są niesłychanie dobre do jazdy w śniegu, charakteryzują się sporymi parametrami i odpornością na śnieg czy też oblodzone powierzchnie. Opony takie zapewniają bezpieczeństwo na drodze, bowiem zezwalają na dużą kontrolę w trakcie prowadzenia samochodu. Innym oznaczeniem, z jakim możemy się spotkać na oponach, jest znak M+S. Co oznacza? Opony zimowe, jakie są oznakowane tym znakiem mają lepsze właściwości w warunkach terenowych, oraz także na nawierzchniach oblodzonych, aniżeli opony typowe. Mają one inny wzór bieżnika, konstrukcję, a także odrębny skład mieszanki.

To jedynie niektóre z symboli, z którymi zdołamy się spotkać kupując opony w mieście Poznań, jest ich jeszcze wiele. Należałoby więc wiedzieć co znaczą indywidualne symbole umieszczone na oponach. Dzięki temu na pewno podejmiemy lepszą decyzją w czasie zakupu opon i wybierzemy takie, które cechują się wyższymi parametrami, większą wytrzymałością oraz solidnością. Wyłącznie takie opony dają gwarancję wyśmienitego bezpieczeństwa w trakcie jazdy, wskutek tego tylko w takie opony należałoby inwestować.
Kategoria: W gospodarce
Tagi: