Czy najlepszy osuszacz budowlany to będzie osuszacz kondensacyjny, czy też może osuszacz absorpcyjny?

Nie ma to wielkiego znaczenia czy obecnie wznosimy dom lub działamy przy wylewaniu fundamentów. W końcu napotkamy się na swojej drodze z koniecznością skorzystania z osuszacza budowlanego.
Osuszacz budowlany pozbędzie się niepożądanej wilgotności oraz przyspieszy tym samym proces powstawania całego obiektu.

metal

Autor: INSTAL-PROJEKT
Źródło: INSTAL-PROJEKT
Dzisiaj w sprzedaży jest obecnych bardzo wiele rozwiązań, które mają wyeliminować wilgoć oraz ułatwić nam pracę. Osuszacze kondensacyjne i osuszacze absorpcyjne są podstawowymi rozwiązaniami wykorzystywanymi do suszenia domów i budynków. Osuszacz kondensacyjny konstrukcją swoją przynosi na myśl klimatyzację. Działanie jego oparte jest na skraplaniu wody, która występuje na chłodnych powierzchniach. Narzędzie tego typu złożone jest ze sprężarki, wentylatora oraz dwóch płaszczyzn, które wymieniają temperaturę. Jedna powierzchnia ochładza powietrze, a druga ogrzewa. Rozkład ochładzania ma hermetyczną zabudowę, dzięki temu trzeba tylko pamiętać podczas użytkowania tego typu osuszacza o systematycznym czyszczeniu filtra powietrza. Zaletą takiego rozwiązania jest niesamowicie właściwa wydajność przy niewielkim przedziale wilgoci oraz temperatury.

Jeśli chcesz poznać omawianą tematykę dokładniej, wejdź na ten odnośnik, ponieważ znajdziesz więcej porad w witrynie (https://www.spec24h.pl/), którą Ci proponujemy.

Osuszacz kondensacyjny będzie się znakomicie sprawdzał w każdym miejscu tam, gdzie do obcowania mamy ze znaczną wilgotnością powietrza, która równa się więcej niż 70-80% i przy temperaturze w granicach 30 stopni Celsjusza.

doświadczenie

Autor: Carl Wycoff
Źródło: http://www.flickr.com
szczegóły na stronie

Autor: Sarah_Ackerman
Źródło: http://www.flickr.com
Osuszacz adsorpcyjny funkcjonuje na nieco odmiennej zasadzie. Za jego pomocą wytrącana jest wilgotność z powietrza. Jako własny najbardziej istotny element narzędzie ma rotor czyli absorbent. Absorbent wykonany jest na bazie żelu krzemionkowego. Wtedy wilgotność z powietrza zgromadzona jest na rotorze.

Wyróżnić można dwa rodzaje sprzętów, które stosowane są w domu i w bardziej specjalistycznych zamierzeniach. Należałoby mieć świadomość tego, że osuszacz budowlany pobiera więcej prądu niż osuszacz kondensacyjny. Nie nadaje się także do miejsc o niezwykle silnym zapyleniu.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,