Z jakiego powodu w naszych mieszkaniach występuje zawilgocenie?

Remont mieszkania albo domu jest w każdym przypadku dużym wyzwaniem, znaczy też duże koszty oraz spory stres, zaś sam zakres czynności jest często nieprzewidywalny, a czas potrafi się ciągnąć niemalże w nieskończoność.

LK660 rzut

Autor: LK&Projekt
Źródło: www.dom-jednorodzinny.pl
Nie inaczej jest z remontem jedynie stropu. Należałoby to zrobić raz, a dobrze.

Zaintrygowały Cię notki zawarte w naszym artykule? Jeżeli tak, to czytaj więcej (https://www.eogniwa.pl/pl/p/Lancuch-klasa-8-EN-818-2/175) podobne wiadomości, tyczące się tego działu. Przejdź do następnej strony.

Keramzyt Leca, czyli inaczej mówiąc nieciężkie kruszywo ceramiczne, oferuje taką właśnie możliwość.

Wilgoć w domu przedostaje się z zewnątrz – z różnorodnych przecieków w nieszczelnym dachu albo z podciągania z gruntu, ponieważ fundamenty albo podłoga zostały w nieodpowiedni sposób zaizolowane. Może także pochodzić z wnętrza – ludzie tworzą jej duże ilości. I właśnie z tego też powodu prawidłowo funkcjonująca wentylacja powinna eliminować wilgotne powietrze. Za duża wilgotność, bez względu na jej pochodzenie, umożliwia postęp bardzo niebezpiecznych dla ludzi grzybów pleśniowych. Prawidłowa, zdrowa wilgoć powietrza w domu to 30-65%, przy temperaturze 20-22 stopni Celsjusza. Gdy jest wyższa, przekracza przykładowo niż 80% oraz utrzymuje się przez parę dni, powstają warunki sprzyjające rozwojowi grzybów czy pleśni.

Mostki termiczne
Te rosną najkorzystniej w temp. 30 stopni Celsjusza, przy czym nie przeszkadza im specjalnie jakakolwiek istniejąca w budynku. Mają stosunkowo niskie wymogi żywnościowe i znaczne zdolności dostosowania się, mogłyby dla przykładu rozwijać się prawie na każdym podłożu: drewnianym, na tkaninach czy na tynkach. Zaobserwujemy je w takiej sytuacji, gdy na ścianach pojawiają się zielone, czarne lub brunatne wykwity, a w domu poczujemy dosyć przykry zatęchły zapach, którego niestety nie można wywietrzyć.

Ich unoszące się w otoczeniu zarodniki wywołują niezwykle poważne schorzenia układu oddechowego, bóle tkanek mięśniowych, alergię oraz bóle stawów, a poza tym znaczne zmęczenie, zapalenie błony śluzowej nosa, kłopoty z nabieraniem powietrza oraz dużo innych przypadłości, aż po nowotwory żołądka, przełyku.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,