W jaki sposób prawidłowo zainstalować drzwi wewnętrzne?

Nawet najładniejsze panele położone na podłodze nigdy nie będą wyglądać wspaniale, jeśli nie będą wykończone listwami przypodłogowymi. Niezwykle podobnie ta sprawa przedstawia się w przypadku drzwi.

klientów

Autor: Indeco
Źródło: Indeco

listwy wykończeniowe do drzwi

Źródło: sxc.hu
Nawet najpiękniejsze drzwi nie będą poprawnie się prezentowały, jeżeli nie będą użyte listwy wykończeniowe do drzwi. Niestety, podobnie jak w wielu innych przypadkach, o rezultacie końcowym decydują szczegóły. Fundamentalne elementy drzwi to ościeżnica i skrzydło drzwiowe. Zatem pierwszym krokiem do zamknięcia konkretnego pokoju jest osadzenie ościeżnicy. Można by ją zamontować wtedy, kiedy ściany oraz podłogi są już skończone. Do doboru mamy ościeżnice stałe i ościeżnice nastawiane, przy czym sposób montażu jest relatywnie zbliżony. W pierwszej kolejności trzeba umieścić zawiasy, a następnie przystąpić do złożenia wszystkich więźb futryny. Tutaj trzeba zwrócić szczególną uwagę na utrzymanie kątów prostych między belkami i na zamontowanie listwy progowej, która znacznie ułatwia montaż.
Oczywiście, dla zachowania porządku jedynie należy dodać, że rozstaw więźb bocznych powinien być jednakowy na całej ich długości. Przy montowaniu listwy wykończeniowej do drzwi trzeba niezwykle dokładnie ustawić i przetestować poziom belki górnej i piony więźb bocznych.

Kiedy interesuje Cię ten wątek, obejrzyj witrynę (http://transcomp.pl/oferta/ewidencja-drog/) a zapewne zdobędziesz więcej informacji na to ciekawe zagadnienie – nie czekaj tylko kliknij.

Następnym stadium jest unieruchomienie ościeżnicy i usytuowanie w poszczególnych narożnikach tzw. klinów wykonanych z drewna, dzięki którym uda się skorygować umiejscowienie ościeżnicy. Umieszczenie kołków rozporowych oraz dokręcenie śrub pozwala na założenie skrzydła drzwiowego oraz na sprawdzenie zgodności osadzenia ościeżnicy.

Jeśli wszystko jest w porządku, należy zdjąć skrzydło drzwi, i włożyć rozpórki oraz wypełnić pianką montażową ubytki między murem a ościeżnicą. Dopiero po całkowitym wyschnięciu i utwardzeniu się pianki trzeba wyeliminować kliny, rozpórki oraz progowe lamówki montażowe.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,