W jakich miejscach doskonale będą sprawdzały się drzwi przesuwne chowane w ścianę?

Drzwi przesuwne to nie wyłącznie nowoczesny wygląd oraz komfort. Zwłaszcza to sposób, aby oszczędzić przestrzeń, która jest zwłaszcza ważna w małych pokojach, gdzie drzwi otwierane tradycyjnie nie mieszczą się.

Drzwi przesuwne chowane w ścianę znakomicie sprawdzają się w trudnych miejscach dla przykładu takich, w których drzwiowe otwory zaprojektowane były zbyt niedaleko siebie i przez to typowe drzwiowe skrzydła wzajemnie mogłyby się blokować.

Jeśli chcesz uzyskać inne materiały na opisywany temat, to zobacz proponowane www (http://prokad.com.pl/bramy/), które zawierają także dane na podnoszone zagadnienie – kliknij zatem tu.

modele jezdne są idealne do przestrzeni przechodnich. Drzwi przesuwne chowane w ścianę możemy wykonać na dwa sposoby. Można by to zrobić przez wykucie wnęki w murze, który już istnieje. W tego typu wnękę będą wjeżdżać drzwi i to rozwiązanie pozwala oszczędzić bardziej znaczącą przestrzeń, jednak są bardziej trudne do wykonania. Drzwi przesuwne chowane w ścianę można by także wykonać przez konstrukcję przy istniejącej już ścianie ścianki z kartonowo-gipsowych płyt, które tworzą wnękę dla drzwi. Mimo, że część pomieszczenia przeznaczona jest na zabudowę, oszczędzamy i tak więcej stanowiska niż w wypadku skrzydła drzwiowego tradycyjnego.

Zimowy ogród

Autor: gothick_matt
Źródło: http://www.flickr.com
Drzwi przesuwne ścienne są stanowczo łatwiejsze do adaptacji niż drzwi chowane w ścianę. Można by z powodzeniem je zamontować samemu, ponieważ nie ma wymagania prowadzenia murarskich robót. Wystarczyłaby przeważnie poziomica, wiertarka i śrubokręt. Takie drzwi nie chowane są we wnęce a jedynie nasuwają się na ścianę. W polu ich funkcjonowania nie można postawić przykładowo szafy, lecz pomimo tego zezwalają zaoszczędzić nawet sporo miejsca, gdyż otwarcie ich nie zabiera miejsca w pomieszczeniu. Powinniśmy wiedzieć, że kiedy decydujemy się na drzwi przesuwne, nie powinniśmy rezygnować z dobranego pomysłu na wykończenie podłogi.

Większa część oferowanych systemów w sprzedaży, posiada tylko górną, nośną szynę, na jakiej podwieszone są na wózkach skrzydła drzwiowe. Drzwi tego typu nie stykają się z podłogą, można by zatem ją wykończyć w jakikolwiek sposób.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,