Jakiego rodzaju są zalety elektrycznych nagrzewnic powietrza oraz jak one funkcjonują?

Nagrzewnica działać może jako nagrzewający system lub może także stanowić wyłączne źródło ciepła. Zależnie od zastosowanego rodzaju sprzętu, niezwykle różne są koszty eksploatacyjne i możliwości, żeby podnieść w pomieszczeniu temperaturę.

tymczasowa organizacja ruchu

Autor: thisisbossi
Źródło: http://www.flickr.com
Nagrzewnice powietrza elektryczne (Zobacz elektryk z uprawnieniami w krakowie) mają niewielką efektywność, a praca ich jest niezwykle droga. Są one przeznaczone głównie do ogrzewania mniejszych pomieszczeń albo do tymczasowego dogrzewania miejsc dużych. Przy dłuższej pracy będzie bardzo wysoki rachunek za energię elektryczną. Te sprzęty jednak mają dwie bardzo ważne zalety. Każda nagrzewnica elektryczna ma wentylator i dzięki temu szybciej oddaje ciepło do pomieszczenia i prędko zezwala uzyskać oczekiwaną temperaturę. Druga zaleta jest taka, że tylko w elektrycznej nagrzewnicy nie mamy otwartego płomienia. Zdecydowanie zwiększa to bezpieczeństwo w warsztatach lakierniczych oraz magazynach tekstylnych.
Moglibyśmy jeszcze wyróżnić nagrzewnice gazowe. Są to nagrzewnice mobilne i energooszczędne, gdyż można by ustalać ich moc z jaką one pracują. Z użyciem gazu wiąże się jednak kilka bardzo poważnych problemów. Po pierwsze należy odpowiednio zabezpieczyć się na wypadek awarii. Tego typu nagrzewnica operuje bezpośrednim płomieniem, co w niektórych okolicznościach może doprowadzić do ewentualnego zagrożenia. Po drugie w czasie pracy nagrzewnicy gazowej obiekt musi być wentylowany. Również moglibyśmy ponadto spotkać nagrzewnice olejowe. Różnorodność w takiej sytuacji jest największa, gdyż są do nabycia wersje z odprowadzeniem spalin albo bez takiego odprowadzania.

Nagrzewnice olejowe z odprowadzaniem spalin są bardziej kosztowne, lecz nie emitują one do pomieszczenia groźnych substancji. Te urządzenia bez odprowadzenia spalin nadają się świetnie dla przykładu na plac budowy, gdyż tam jest zapewniona ciągła wentylacja.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,