Jakie istnieją rodzaje zacisków i od czego zależy użycie konkretnego rodzaju?

Bezpieczne korzystanie ze sztangi wymaga zastosowania wszystkich wymaganych elementów, które wliczają się w skład jej konstrukcji. Nie moglibyśmy niestety zapomnieć również o zaciskach – na co trzeba zwracać uwagę w czasie ich zakupu? Tego dowiesz się w poniższym artykule.
Zanim zajmiemy się opisywaniem najważniejszych cech produktów, należałoby wcześniej starannie wyjaśnić, jaką posiadają one rolę.

ozdobna brama

Autor: Paul Wilkinson
Źródło: http://www.flickr.com
Zaciski są częściami zakładanymi na gryf, które blokują obciążniki i uniemożliwiają zsuwanie się ich ze sztangi. Jednak to nie wszystko. Ich odpowiedni sposób wykorzystania pozwala na ustabilizowanie obciążników, dzięki czemu komplet nie wykonuje jakichkolwiek drgań, które to mogą obniżać komfort ćwiczeń. Wszystko to powoduje, że zacisk powinien być dostosowany w sposób rozsądny. W innym wypadku mogłyby one powodować za lekkie zabezpieczenie lub zwyczajnie nie wytrzymywać pod naciskiem wykorzystywanych przez nas obciążeń.

Na szczęście w sprzedaży oferta jest bardzo szeroka i tak skonstruowana, że nie musimy mieć najmniejszych kłopotów z zakupem zacisków odpowiednich do sztangi. Wystarczy wyłącznie zwracać uwagę na kilka niezwykle istotnych składników.

Czyż analizowany wpis nie jest niebanalny? Jeżeli tak uważasz, kliknij ten odnośnik – zalecamy ten link (https://lgl-iplaw.pl/), ponieważ znajdziesz tam przyciągające oko teksty.

Pierwszym z nich jest rodzaj zacisku. Mamy dwie możliwości wyboru: możemy zakupić zacisk gumowany gwintowany i zaciskowy. Pierwszy typ jest stosowany jedynie do gryfów, które mają charakterystyczne ząbki, pozwalające na ich wkręcenie. Modele zaciskowe stosuje się z kolei przy gryfach o końcówkach relatywnie gładkich.

Co ważne, na rynku mogłyby występować w kilku wersjach. Wymienić należy sprężyny motylkowe, specjalistyczne obejmy czy też zaciski z cieniami do blokowania. Jak można się zorientować, wybór danego rodzaju zależy od wykorzystywanego gryfu.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,