Na jakie kwestie trzeba zwrócić uwagę podczas przeprowadzania robót wykończeniowych?

Co poniektóre roboty dotyczące wykańczania wnętrz można przeprowadzać samodzielnie. wykonawca będzie w takiej sytuacji pewien, że dla przykładu płytki ceramiczne będą ułożone równo, ściany zostaną pomalowane starannie, a brodzik zamontowany szczelnie.
Zanim jednak rozpoczniesz robić te prace, zobacz zalecaną kolejność wykonywania robót w czasie wykańczania domu.

dom

Autor: Paul Hudson
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo istotny jest dobrze opracowany harmonogram wykonywania prac wykończeniowych, ponieważ pozwoli wykonać je zręcznie oraz pozwoli na zachowanie budżetu w założonych uprzednio granicach. Zacznij zatem od zamontowania sufitów podwieszanych.

Zaciekawiły Cię notki podane w tym tekście? Jeżeli tak, to czytaj także zbliżone informacje, tyczące się tego sektora. Zapraszamy do kolejnej witryny.

Poszczególne płyty zaszpachluj, szlifuj, a w tym samym czasie w łazience zamontuj brodzik, wannę i przymierz płytki ceramiczne lub ceramikę sanitarną. W następnej kolejności trzeba położyć płytki na zagruntowanych ścianach i na posadzce. Aby wykańczanie domu zakończyło się sukcesem, w miejscach mokrych wokół wanny, zlewu czy też brodzika, dobrze jest wcześniej położyć warstwę ciekłej folii izolacyjnej.

dom - stykówka

Autor: Peter Chovanec
Źródło: http://www.flickr.com

wykańczanie domu

Autor: Alberto Cabello
Źródło: http://www.flickr.com
Po zafugowaniu ułożonych płytek trzeba zamontować miskę sedesową i baterię z umywalką. Jeśli chodzi o meble, to lepiej poczekać na koniec wszystkich innych prac. Czas teraz na gruntowanie i pierwsze malowanie sufITów czy ścian. Należy zawsze zaczynać od sufitów. Kolejny krok to układanie i cyklinowanie parkietu. Można by to wykonać dopiero wówczas, gdy zawilgocenie w pomieszczeniach oraz wilgoć wylewek nie będzie przewyższać 2% (cement), pół procenta w wypadku anhydryt, a parkietu przed ułożeniem: 8-9%. Parkiet trzeba polakierować, nawoskować albo pokryć olejem.

Jeśli kafelki są z egzotycznych gatunków drewna, do wykończenia parkietu możesz przystąpić dopiero po 2-3 tygodniach od ułożenia. Tego typu posadzkę przed uszkodzeniem znakomicie chroni tektura budowlana gładka, ale nigdy tektura falista.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,