W Polsce jest dość długi sezon zimowy, kiedy musimy odśnieżać posesje

Wszyscy mieszkańcy domów jednorodzinnych wiedzą, czym jest odśnieżanie działki i chodnika zimą. Czasami to niekończąca się historia.

Podłoże z żeliwa

Autor: János Balázs
Źródło: http://www.flickr.com
Ci Polacy, którzy mają mieszkania w blokach, nie są zmuszeni odśnieżać chodników. Robi to w ich imieniu osoba, która jest najęta do pracy przez administracje. Jeżeli posiadamy domek wolnostojący, to sytuacja przedstawia się już zupełnie inaczej. Powinniśmy nie tylko odśnieżać swą posesję, czyli dojście do bramki czy garażu, ale również chodnik przed działką. Nasze prawo w tej sprawie jest o tyle dziwne, że chodnik nie jest naszą własnością, ale musimy go odśnieżać. Do odśnieżania niezbędna jest oczywiście szufla. Kiedyś były one dość proste — duża łopata z kijem. Teraz szufle wydają się być coraz bardziej zaawansowane. Tworzone bywają w taki sposób, by nie trzeba było w odśnieżanie wkładać zbyt dużo wysiłku. Dzięki temu nie będą bolały nas ramiona oraz kręgosłup. Ergonomiczna szufla posiada specjalnie wyprofilowane łopaty oraz kije. Możemy w zestawie posiadać dla przykładu dwie różne końcówki — jedna z plastiku, a druga z metalu. Praca będzie wówczas szybsza i wydajniejsza. Jeżeli nie mamy zamiaru raczej angażować zbyt pracy mięśni pleców w odśnieżanie, to powinniśmy zamówić szuflę z dołączonymi z tyłu kółkami. Jest to wtedy taki mały pług.

Da się na takiego typu szufli pracować choćby i we dwie osoby, gdyż jest ona dosyć szeroka.
Zamawiając szuflę do odśnieżania, w ogóle nie trzeba wybierać starych modeli.

Zobacz tutaj, sprawdź ofertę rem-bud firma budowlana naszej firmy a na pewno znajdziesz coś ciekawego. Gwarantujemy bardzo konkurencyjne ceny, zatem się nie rozczarujesz!

Wybierzmy coś nowatorskiego, co odciąży nasze plecy.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,