Tynki w dzisiejszych czasach przestają być jedyną opcją przy robieniu elewacji domu

Przez lata ocieplony oraz otynkowany budynek był synonimem luksusu. Dzisiaj spektrum zakupu tworzywa widocznie się powiększyło.
Współcześnie mamy możliwość, by wybierać przeróżne techniki wykończenia domu z zewnątrz.

zakład

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com

Nawet tynk, który przez wiele lat był najczęściej jedyną opcją, zmienia się i ma wiele podkategorii. Może być przykładowo silikonowy czy silikatowe. Pierwszy bywa polecany dla budynków, które mogą się prędko brudzić (choćby takie, które znajdują się przy często uczęszczanych drogach), ponieważ dzięki właściwościom hybrydowym nie przyciąga wody i wówczas uniemożliwia przyklejanie się zanieczyszczeń. Te drugie z kolei bywają odporne na grzyby oraz pleśń. Trzeba też pomyśleć nad tym, ile warstw tynku nałożyć. Są przecież tynki cienko- oraz grubowarstwowe. W Polsce o wiele częściej nakładane są tynki kilkuwarstwowe.

Spodobał Ci się ten tekst? Jeśli tak, to z pewnością usatysfakcjonuje Cię również bieżący tekst (https://bestem.com.pl/produkty/plyta-plaster-miodu/), który stworzyliśmy w linku pod spodem.

Jednak tego rodzaju elewacje nie są naszą jedyną możliwością. Coraz częściej można także wyłożyć zewnętrzne Mury cegłą dekoracyjną, kamieniem oraz drewnem. Istnieją również odpowiednio produkowane płytki elewacyjne, które nie pękają oraz rewelacyjnie znoszą wszelkie działania atmosferyczne przy wysokich i niskich temperaturach. Płytki takie nazywane są klinkierem. Trzeba zapamiętać to słowo, ponieważ może nam się przydać. To, jaki materiał wybierzemy, w dużej mierze zależy od naszego gustu.

Dzisiaj przecież wszystkie te metody sprawdzają się nawet w trudnych warunkach. Drewno oraz kamień należą do najbardziej szykownych oraz też najdroższych sposobów wykończenia domu. Trzeba zatem przed podjęciem decyzji sporządzić kosztorys.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,