Spory odsetek Polaków marzy o tym, żeby mieć własny dom — do tego jednak niezbędny jest projekt

Tworzenie projektu własnego domu może być wielką frajdą dla całej rodziny.
Istnieje wielka grupa rodaków, którzy pragną mieć swój dom oraz ogród, aby po prostu mieć możliwość tam wychowywać potomstwo albo by w ciszy wieść fajne życie na emeryturze.

Rurociągi w fabryce

Autor: Henrik Mayor
Źródło: http://www.flickr.com
Fotorolety - „dodatek”, który zmienia wnętrze

Autor: www.fotorolety.com
Źródło: www.fotorolety.com
projekty domów

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Nieistotne, jakie są nasze powody, to nasze pragnienie jest takie samo — dom. Jeżeli chcemy, aby spełniał on wszystkie nasze wytyczne, to raczej nie możemy zgodzić się na żaden kompromis, a nim byłoby branie gotowego domu w okolicy, gdzie wszystkie budynki prezentują się identycznie. Nawet niezłym pomysłem może być wybranie gotowego projektu oraz w razie czego wprowadzanie do niego niedużych zmian. Może się to udać, jeżeli wyszukamy projekt niemal idealny. Jednak przeglądanie setek projektów pochłonie wiele tygodni. Można też iść do architekta i najnormalniej w świecie zamówić projekt. Na pewno pozwoli nam on przejrzeć swe dotychczasowe portfolio. Znajdują się tam projekty domów, które stworzył już dla innych klientów. Możliwe, że coś nas natchnie i powiemy, że tego typu rozwiązanie chcemy zrobić też u siebie.

W czasie rozmowy na pewno padnie sporo pytań — czy chcemy dom parterowy czy z kondygnacją? Czy dom musi posiadać zadaszony taras (montaż tarasu) i balkony? Ile chcemy wybudować sypialni? I czy kuchnia ma być otwarta na salon? Pytań z pewnością będzie o wiele więcej. To tylko wstępna lista, która otworzy pole do dyskusji oraz owocnej współpracy. Robienie projektu na pewno da nam wiele przyjemności.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,