Dobrze zaprojektowane stanowisko pracy jest niebywale istotne dla naszego zdrowia

ludzie, którzy siedzą przed laptopem, zdają sobie sprawę z tego, że prawidłowo zaprojektowane stanowisko pracy składa się najczęściej z krzesła.
Siedzenie wiele godzin przed komputerem bywa trudną próbą dla naszych pleców.

Zima na tarasie

Autor: Plastivan
Źródło: Plastivan
płaski dach

Autor: Ian Abbott
Źródło: http://www.flickr.com

Genetycznie nasz organizm nie przywykł do takiej pozycji. Zatem skłonność do wprowadzania siedzącego trybu życia z reguły odbija się na wszystkich negatywnie. Po krótkim czasie zaczynają mieć kłopoty z kręgosłupem i nawiedzają migreny. Jest to spowodowane tym, że mają kiepsko dostosowane stanowisko pracy. W pracy z komputerem najważniejsze wydaje się być krzesło.

Jeżeli na opisywany wątek posiadasz zapytania, to poznaj więcej detali (http://www.steam.biz.pl/product-details/nity-konektorowe-cu-st-2/) na publikowane zagadnienie, klikając tu – informacje będą na pewno atrakcyjne.

Musi być ono idealnie dopasowane do naszego wzrostu. Musi mieć także odpowiednio wysoko ustawiony zagłówek. Jest to o tyle ważne, że wtedy czasami będziemy mieli możliwość oprzeć o niego głowę. W takim momencie damy odpocząć naszemu karkowi i szyjnemu odcinkowi kręgosłupa. Krzesło powinno być też dobrze wyprofilowane na odcinku lędźwiowym. I rzecz jasna powinno posiadać podłokietniki. Bez tego trudno nazwać je odpowiednim do stanowiska pracy. Musi również mieć silikonowe kółka. Powinny lekko chodzić. Krzesło nie może przyciężkawo odjechać od biurka. Wobec tego w wielu biurach często spotkamy krzesła obrotowe. W pozycji siedzącej przy biurku każdy powinien sięgać stopami do ziemi.

Jeśli nie jesteśmy zbyt wysocy i nogi nam wiszą, to trzeba zamówić podnóżek. Będzie to wówczas idealny zestaw do krzesła. Dzięki temu będziemy mogli bez problemów pracować, a bóle kręgosłupa nie będą nam już dokuczać.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,