Wybór odpowiedniego krzesła do pracy przy komputerze jest istotny, aby nie pojawiły się u nas bóle pleców

Ciężko współcześnie wyobrazić sobie, by przy komputerze dało się pracować na byle jakim krześle.
Profesjonalne krzesło do pracy to najważniejsza sprawa.

kontrola

Autor: David Berkowitz
Źródło: http://www.flickr.com

Nieważne, ile mamy lat — ważne, by stale dbać o swój kręgosłup. Nasz organizm będzie zdrowy i dzięki temu ustrzeżemy się przed częstymi wizytami u masażysty albo ortopedy. W obecnych czasach standardem wydają się być już krzesła obrotowe. Powinny one posiadać sylikonowe albo kauczukowe kółka, które nie powinny rysować paneli. To jednak zaledwie początek na długiej liście wymagań. Krzesła, które warto kupować, na pewno powinny mieć wysoki zagłówek, abyśmy mogli oprzeć na nim raz na jakiś czas głowę. To niezwykle ważne, by dać szyi oraz głowie możliwość choćby kilkuminutowego relaksu.

Przypadła Ci do gustu ta informacja z serwisu? Jest nam niezwykle miło. Jednocześnie pragniemy nakłonić Cię do przejrzenia nowego wątku o podobnym temacie.

Można wtedy przymknąć powieki oraz zrobić serię ćwiczeń, aby rozluźnić kark i gałki oczne. Kolejną istotną sprawą będzie obecność podłokietników. To także w dużej mierze wpływa na nasz kręgosłup — w tym wypadku na odcinek piersiowy. Równie ważne jest to, by dało się regulować kąt nachylenia oparcia i wysokość samego krzesła. Jeśli okaże się, że po ustawieniu wszystkiego wiszą nam nogi, to będziemy musieli zamówić jeszcze podnóżek. Na szczęście nie jest to jednak zbyt wielki wydatek.

Biorąc pod uwagę to, że krzesła do pracy przy komputerze nie kupujemy zbyt często, to warto wydać na to więcej pieniędzy. Inwestycja z pewnością się opłaci. Zauważymy to po tym, że nasz kręgosłup nie będzie już bolał.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,