W jaki sposób nabyć mieszkanie za pośrednictwem firmy deweloperskiej i nie dać się oszukać?

Kupno mieszkania to dość duża inwestycja. Wielokrotnie wiąże się z wzmożonym oszczędzaniem, a niekiedy także ze spłatą zadłużenia w banku. Warto zatem dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwracać uwagę podczas kupna nowego mieszkania od dewelopera.

Osiedle mieszkaniowe

Autor: Phillip
Źródło: http://www.flickr.com

Zanim zdecydujemy się na odpowiednie mieszkanie, powinniśmy też przekonać się, jakie przeszkody i kłopoty możemy spotkać na naszej drodze oraz w jaki sposób efektywnie im przeciwdziałać. W głównej mierze powinniśmy podpisać umowę z konkretnym deweloperem. Im bardziej szczegółowa ona będzie, tym lepiej dla nas. Unikajmy wszelkiego typu ogólników, które w przypadku sytuacji spornych mogą być dla nas niekorzystne. Korzystnie jest także, gdy w umowie znajdują się dokładne plany czy opisy naszej inwestycji.

Deweloper Gdańsk powinien także ujawnić nam wszelkie detale dotyczące wykończenia mieszkania. W ten sposób będziemy mieli szansę monitorować realizację, co ułatwi nam w przyszłości dokonywanie wszelkich zmian lub korekt. Niezwykle ważne są także informacje związane ze szczegółowymi wymiarami pomieszczeń. Umowę trzeba podpisywać wyłącznie z notariuszem. Opłatami obie strony dzielą się po równo.Niemałe znaczenie ma wyszczególnienie w umowie kar umownych za jej możliwe niedotrzymanie przez obie strony. Jeśli wykonanie inwestycji ma jakiekolwiek opóźnienia i wina leży po stronie dewelopera, kupujący wtedy może być narażony na straty i może domagać się rekompensaty.

Balkony w bloku

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com

Zapewne większość osób wie o tym, iż kupno nowego mieszkania od dewelopera to najczęściej początek opłat. Nieruchomość powinniśmy poza tym wykończyć i odpowiednio wyposażyć, a to także wiąże się z licznymi wydatkami, jakie należy mieć na uwadze. Należy także uwzględnić lokalizację, w której znajdować się będzie nasze mieszkanie. Warto wcześniej przekonać się, czy w okolicy nie powstanie kiedyś trasa szybkiego ruchu, wysypisko wywóz gruzu łódź itd.

Należy oprócz tego wcześniej dowiedzieć się nieco więcej na temat samego dewelopera. Dobrze jest uzyskać nieco informacji dotyczących jego finansów, a także poznać opinie na temat dotychczasowych realizacji. Dzięki temu będziemy mieć pewność że nasza inwestycja będzie dobrym rozwiązaniem.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,