Bezpieczne place zabaw za pośrednictwem właściwie dopasowanym nawierzchnią

Każde dziecko kocha całymi godzinami bawić się. Jednak nie zawsze dzieci zdają sobie sprawę z zagrożeń, jakie mogą im się przydarzyć wczasie zabawy. Zazwyczaj dzieci narażone są na wszelkiego rodzaju stłuczenia, otarcia jak i guzy, jakie wczasie upadku jest w stanie przydarzyć się dziecku.

Zatem niebywale często rodzice wyszukują dla swoich dzieci owe miejsca zabaw, które w stosowny sposób będą zabezpieczone jak i redukują ryzyko takich przytrafień. Które są to miejsca?

Przeważnie są to place zabaw, na których wszystkie przyrządy do zabawy mają właściwe certyfikaty a także atesty bezpieczeństwa. Dodatkowo zabezpieczone są przez właściwie rozlokowane nawierzchnie na plac zabaw, jakie wykonane są z surowca wyglądającego jak guma. Owe nawierzchnie mają za zadanie amortyzowanie upadków dzieci w trakcie zabawy. Jak wykonuje się owe nawierzchnie, aby zapewnićmaksimum bezpieczeństwa dzieci bawiących się na placu zabaw? Otóż owa nawierzchnia zbudowana będzie z płyt gumowych o stałej szerokości oraz wysokości. Układa je się na stosownie przyszykowane podłoże, najpewniej betonowe, by zapewnić ich stałe rozmieszczenie.

plac zabaw

Autor: Rubber Mulch
Źródło: http://www.flickr.com

Tak więc kiedy już są właściwie przygotowane powierzchnie, to przed położeniem płyt gumowych, całą nawierzchnie trzeba posmarować klejem. Stosuje się klej poliuretanowy interchemol, jaki charakteryzuje się odpowiednią giętkością, dzięki temu z czasem nie będzie się wykruszał. Będzie to zdecydowanie bardzo dobry klej do tego typu przeznaczeń. Następnie na klej idealnie, miejsce w miejsce, nakłada się płyty gumowe. Należy pamiętać, żeby płyty były wyjątkowo dokładnie położone oraz nie występowały między nimi szpary. Inaczej płyty z czasem zaczną się rozkruszać a także niszczyć wywołując występowanie dziur w nawierzchni. Po położeniu płyt należy odczekać parę godzin nim klej właściwie zwiąże i będzie można bez problemu po nich chodzić.

Końcowym etapem wykładania bezpiecznej nawierzchni na placu zabaw jest porządne wykończenie płyt przy elementach drewnianych, z których wytworzone będą huśtawki, zjeżdżalnie oraz inne zabawki, które znajdują się na placu zabaw. Wykończenie to wykonuje się poprzez odpowiednie wycięcie elementu z płyty gumowej oraz sklejeniu jej do drewna. Bardzo dobry do tego będzie klej do drewna Chemolan B45SP+, który porządnie zwiąże oba elementy.