Pieniny to rewelacyjne miejsce na odpoczynek. Znajdziesz tu multum atrakcji oraz odpoczniesz od miejskiego hałasu

Nad Dunajcem nie brak miejsc interesujących pod względem kulturowym, a z cennymi zabytkami jesteśmy w stanie się tu spotkać niemal na każdym kroku. W dolinie tej ogromnej rzeki najbardziej znaczną uwagę przyciąga jednak przyroda.

Piękne Pieniny to tak naprawdę Pieniński Park Narodowy, który obejmuje swym obszarem najbardziej atrakcyjne obszary tego pasma górskiego. Stworzony w 1955 roku, zalicza się do najchętniej odwiedzanych przez gości parków narodowych w Polsce. Skąd jego niezwykłość? Pieniny to wspaniałe góry które kuszą urozmaiconym krajobrazem. Cudowne lasy i łąki, szczyty górskie i wąwozy a także największa atrakcja – przełom Dunajca – to najbardziej charakterystyczne cechy tego obszaru. Turystyka w Pieninach rozwija się z powodzeniem od lat, a spływy Dunajcem i liczne szlaki turystyczne kuszą turystów swym pięknem oraz atrakcyjnością. toalety przenośne szczecin jest bardzo rozwinięta, sporo jest tu domków, jak domki Pieniny .

las

Autor: the BRT
Źródło: http://www.flickr.com

Pieniński Park Narodowy jest perfekcyjnym miejscem dla miłośników wyjątkowych roślin. Na tutejszych łąkach możemy ujrzeć wiele rzadkich gatunków kwiatów, nie brakuje również rewelacyjnych lasów. Największym uznaniem cieszą się tu jednakże murawy naskalne oraz rzadkie gatunki roślin wysokogórskich. Barwne motyle i owady to następna atrakcja przyrodnicza w tej części naszego kraju.

Pieniny i tereny w okolicach tutejszego parku narodowego są jednocześnie znane z cudownej kultury i cennych zabytków. To dzięki nim od lat rozwija się tu turystyka, a przyjeżdżający tu goście na deficyt atrakcji nie mogą narzekać. Symbolami tego miejsca są dwa zamki: w Czorsztynie i Niedzicy. Najlepszym miejscem do rekreacji i relaksu jest utworzone na Dunajcu Jezioro Czorsztyńskie, nad którego brzegami powstał wyjątkowy skansen. To Osada Turystyczna „Czorsztyn”, na teren jakiej przeniesiono zabytkowe wille i pobliskie pensjonaty.

Do dziś służą one odwiedzającym jako miejsca na noclegi. Czasem można też trafić na atrakcyjne promocje (sprawdź je ). Nie brakuje tu również wypożyczalni sprzętu wodnego, co sprawia, że Pieniny stały się miejscem odpowiednim nie tylko dla piechurów, lecz także dla miłośników sportów wodnych. Istotnymi punktami na turystycznej mapie Pienin są Sromowce, najlepiej poznane z flisaków oraz słynnych spływów Dunajcem.

Jak uważasz? Czy ten wątek jest interesujący? Jeśli tak, to w odniesieniu do przedstawianego problemu poznaj szczegóły tu.

Powinniśmy także zwiedzić tak ważne dla regionu miasta, jak Krościenko nad Dunajcem oraz Szczawnica. W tej ostatniej miejscowości powinniśmy zostać na dłużej, turystyka jest tu na bardzo wysokim poziomie, najkorzystniej wynająć Szczawnica domki letniskowe.