Przechodząc koło bardzo dużego placu budowy, możemy dostrzec pewne dziwne urządzenia.

Wśród nich na pewno wymienimy wielkie żurawie, bez których budowanie pokaźnych osiedli nie byłoby kompletnie realne. Takie dźwigi zazwyczaj są specjalnie przywożone po to, żeby móc bez najmniejszego kłopotu transportować wielkie elementy na różne wysokości.

żurawie budowlane

Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com

Opłaca się jednak zastanowić, czy również w sytuacji indywidualnych inwestycji można podeprzeć pracę dźwigami. Wychodzi na to, że jest to bardzo często praktykowane, dużo częściej niż nam się nawet może wydawać. Pospolicie nazywane żurawie przenośne (sprawdź moje źródło) pomogą inwestorom przenieść naprawdę ciężkie materiały budowlane z samochodu na teren budowy. Wtedy zwykle możemy mówić o tak zwanym hds. Niestety tylko usługa jest zwykle bardzo droga i to jest największym hamulcem w trakcie umawiania transportu z tego typu przeładunkiem. Jednakże jeżeli chcemy sobie przekalkulować, czy będziemy rozładowywać na przykład dane materiały samodzielnie, czy właśnie za pośrednictwem hds-u (), to szybko okazuje się jak mało czasu potrzeba na maszynowe rozładowanie materiałów. Końcowa decyzja mimo wszystko pada na skorzystanie z tej usługi. W ten sposób temu można uniknąć rzucaniu surowców przy samodzielnym rozładunku. Przykładowo jeżeli zamówimy dachówkę cementową, której wartość wynosi czasem nawet kilkadziesiąt tys. złotych.

To będzie zależeć nam, aby dostarczono ją nam w idealnym stanie. A tego typu rzecz mogą zapewnić nam wyłącznie żurawie przenośne, które dźwigają duże producent opakowań tekturowych z dachówkami przy jednym razie. Warto także uprzednio doinformować się, czy pracownik posiada uprawnienia do przewozu materiałów budowlanych hds-em. Teoretycznie osoba nie mająca zrobionego kursu nie może siedzieć za kierownicą takiego samochodu, to mimo wszystko warto się zapytać. Teraz możemy już ostatecznie przystąpić do zamawiania niezbędnych produktów do inwestycji. Przecież w każdej większej hurtowni należy doinformować się ile tego typu usługa będzie kosztowała i czy jest ona w ogóle możliwa. Dlatego że nie każde hurtownie budowlane (skład budowlany chełmno) mają to w swojej ofercie.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , , ,