Maty kapilarne

Maty kapilarne doskonale pełnią swoją funkcję oddając ciepło efektywnie oraz równomiernie. Działa to na takiej samej zasadzie jak nagrzewanie ziemi przez słoneczko z góry. Tak samo jak promienie słońca, tak i promieniowanie termiczne wychodzące z maty nagrzewa równomiernie całą powierzchnię w pomieszczeniu.

Coraz popularniejsze maty kapilarne wzorowane są na podejściach podpatrzonych w przyrodzie, zaś wielu specjalistów uznaje to podejście za jeden z najlepszych systemów ogrzewania oraz schładzania, jaki może współpracować zarówno z pompą ciepła, jak także kotłami niskotemperaturowymi. Maty kapilarne składają się ze znacznej liczby cienkich rureczek wykonanych z polipropylenu. Rureczki te mają 3,5-4,5 mm średnicy w zależności od tego, czy są określone do ulokowania w ścianie, suficie, czy może posadzce. Maty kapilarne Łódź gwarantują użytkownikom nie jedynie maksymalny komfort dzięki bardzo równomiernie ogrzanej podłodze. Możność pracy z odnawialnymi źródłami, takimi jak choćby pompy (sprawdź też: pompy próżniowe rietschle) ciepła, powoduje, że system taki jest również bardzo ekonomiczny.
Ogrzewanie

Autor: Purmo
Źródło: Purmo
Montaż podłogowego ogrzewania jest szybszy a także łatwiejszy niż kiedykolwiek dzięki patentowanemu systemowi połączeń. W okolicznościach, kiedy budynek jest mocno wyziębiony, najpierw podłącza się armaturę grzejnikową. Pozwoli to na doprowadzenie temperatury w całym budynku do takiego poziomu, iż możemy przystąpić do montażu mat. Mimo to trzeba ogromnie uważać, bowiem w niskiej temperaturze materiał, z którego wykonane są maty, staje się łamliwe. Więcej o ogrzewaniu – czytaj tutaj.
Istotnymi zaletami nagrzewania z pomocą mat kapilarnych, uwydatnianymi przez wielu eksploatatorów, jest swoboda w modelowaniu powierzchni mieszkalnej, bez potrzeby uwzględniania grzejników przy aranżacji wnętrz. Jednakże dla wielu inwestorów, szczególnie tych chorujących na alergię, dużo bardziej ważną zaletą jest brak ruchów powietrza. Ogranicza to rozpowszechnianie się kurzu, żerujących na nim roztoczy oraz innych alergenów.

Maty kapilarne Łódź wykonane są tworzywa syntetycznego i wypełnione są wodą. Są płaskie oraz lekkie. Mogą być zainstalowane na dowolnej powierzchni, także w murach, pochyłościach oraz w suficie. Przepływająca przez nie woda ma temperaturę 25-30 st. C, zaś czas ogrzewania mat to jedynie piętnaście minut!
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,