Laserowe cięcie blachy

Cięcie laserem to rodzaj obróbki półproduktów posiadający dzisiaj coraz to większe zastosowanie w przemyśle. Laserem można dokładnie kroić, spawać i utwardzać metale.
Laser to nadzwyczaj komfortowe, w całości sterowalne urządzenie.

obróbka

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Niesłychanie wymyślne działania można zaprogramować na komputerze, a następnie przy pomocy aparatury pomiarowej ściśle kontrolować przebieg pracy. Cięcie blach laserem cechuje mała strefa działania ciepła, ograniczona szczelina cięcia, nieznaczna ilość wprowadzonego ciepła, minimalne skrzywienie, a także wyraźne i prostopadłe obrzeża, również bardzo malutkie nierówności przestrzeni oddzielenia . Wymogiem uzyskania dobrej jakości cięcia i podtrzymania tolerancji wielkości ciętych detali konstrukcyjnych jest skrupulatne prowadzenie strumienia tnącego w połączeniu z dobrą, stabilną maszyną do cięcia o dużej odporności na wibracje i o odpowiedniej powtarzalności ruchów roboczych.
Cięcie blach laserem to punktowe wprowadzenie energii w postaci wysokoenergetycznego strumienia krojącego – kliknij po więcej info. Istotną wartością cięcia laserowego jest wyrób, który bez dodatkowych procesów technologicznych nadaje się do dalszej przeróbki. Wymogiem otrzymania stosownej jakości cięcia i dużego stopnia utrzymywania wielkości ciętych części konstrukcyjnych jest dokładność prowadzenia prądu tnącego, oraz użycie najlepszej jakości maszyn (zobacz koniecznie maszyny stolarskie) do cięcia laserem.

blacha ryflowana wysokiej jakości

Autor: Mark Gaw
Źródło: http://www.flickr.com
Osiągamy wtenczas dużą wytrzymałość na wibracje i wręcz doskonałą powtarzalność. Lasery są dziś szeroko użytkowane zarówno do cięcia surowców metalowych jak i niemetali. Są używane w procesie cięcia stali niestopowych i wysokostopowych, aluminium, tytanu, materiałów sztucznych, drewna , ceramiki, również wielu innych materiałów.
Do procedury cięcia, cechowania, znakowania, złączenia miedzi i aluminium, a również do procesów powierzchniowych, takich jak napełnianie, stopowanie, przetapianie, obróbka cieplna, stosowane są lasery krystaliczne. Coraz większe wykorzystanie w produkcji przemysłowej posiadają lasery excimerowe, posiadające zasadnicze zastosowanie w medycynie. Cięcie blach laserem to w najwyższym stopniu wszechstronne i precyzyjne wycinanie i cięcie.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,