Wielorakie typy i wykorzystanie papieru, co da się z niego jeszcze wytworzyć?

Papier od bardzo dawnych czasów pełni bardzo ważną rolę w życiu człowieka. Wynaleziony wiele wieków temu, aż do chwili obecnej pełni różnorodne, ale często niezwykle istotne funkcje. Samych rodzajów papieru jest bardzo dużo, a wyróżniane są chociażby z uwagi na grubość i gęstość określonego papieru. Różnorodne są także sposoby produkcji papieru, do większości z nich stosuje się ścier drzewny. Ostatnio coraz częściej patrzy się na to, by nie produkować tego tworzywa z drewna, ponieważ drzew na całym świecie jest coraz mniej.

pudełko kartonowe

Autor: Adam Dachis
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z najważniejszych funkcji papieru z biegiem lat stała się możliwość zapisywania na nim treści z użyciem pisma ręcznego i drukowanego. Tradycyjne książki czy prasa cały czas są bardzo powszechne na całym świecie i wbrew prognozom niektórych nie zostały póki co zastąpione przez ich nowoczesne, elektroniczne wersje. Papier bardzo dobrze sprawdza się również w wielu odmiennych miejscach i sytuacjach.

Opakowania z kartonu i tektury

Jednym z niezwykle chętnie wykorzystywanych typów papieru jest tak zwana tektura falista, której nazwa wzięła się od budowy pojedynczego arkusza. Tektura tego rodzaju jest raczej gruba, więc bardzo dobrze sprawdza się w roli opakowania różnych towarów. Można zauważyć przykładowo, że bardzo dużo artykułów nabywanych w zwykłych punktach sprzedaży ma opakowania z tektury. Dzięki wykorzystaniu papieru tworzy się dodatkową warstwę chroniącą określony towar przed czynnikami zewnętrznymi, a przy tym jest to warstwa bardzo lekka, a co z tym związane przenośna. Tekturę tego rodzaju wykorzystuje się też podczas nadawania paczek pocztowych, szczególnie tych o kruchej zawartości.

Co pakuje się za pomocą tektury?

Jak już było wspomniane, opakowania z tektury sprawdzają się w bardzo wielu sytuacjach do pakowania różnego rodzaju towarów. Są to na przykład różnorodne produkty spożywcze, czego dowodem mogą być kartonowe opakowania do przewożenia pizzy, czy też składane pudełka do przewożenia wyrobów cukierniczych.

Zachęcamy – idź tu i przeloguj się na następną naszą stronę. Tam czekają na Ciebie świeże i interesujące artykuły.

Poza tym bardzo powszechną praktyką jest też pakowanie butów w kartonowe pudełka. Producent opakowań tekturowych to firma, która najczęściej specjalizuje się w produkowaniu rozmaitych opakowań o różnych zastosowaniach.