Do których wnętrz dopasowane będą szklane schody?

Jeżeli jesteśmy entuzjastami nowoczesnego stylu to schody ze szkła będą świetnym dodatkiem do naszego wnętrza. Coraz więcej nabywców decyduje się na zainstalowanie ich w swoich domach, mieszkaniach a także w gustownie skonstruowanych pomieszczeniach biurowych i usługowych.

szklane schody

Autor: Diego Cupolo
Źródło: http://www.flickr.com
Schody szklane to nade wszystko idealne wyjście dla tych, którzy cenią sobie prostotę formy i surowe wnętrza. Aktualnie odchodzi się od materiałów stworzonych z tworzyw sztucznych (takich jak guma lub plastik) na poczet surowców pochodzenia naturalnego. Z tego powodu projektanci oraz architekci wnętrz ochoczo wykorzystują w swojej pracy materiały z drewna, szkła i kamienia. Pozwala to nadać wykonywanym z nich przedmiotom nieprzemijającego charakteru.

Schody ze szkła posiadają dużo atutów estetycznych oraz funkcjonalnych. W pierwszej kolejności należy zauważyć, iż taka budowa to świetne wyjście dla ciasnych mieszkań a także wszędzie tam, gdzie nie chcielibyśmy wizualnie stracić na wielkości pomieszczenia. Musimy liczyć się z tym, że schody drewniane mają masywną konstrukcję i żeby względnie się prezentowały powinny być zamontowane na adekwatnej przestrzeni, której nie przyćmią swoją masywnością.

Dodatkowo należy uświadomić sobie, że szklane schody nie są tak drobną konstrukcją, niż się wydaje. Szkło przeznaczone do budowy schodów jest odpowiednio twarde i grube. Nie ma mowy, aby zepsuło się nawet w razie, gdy spóźnieni będziemy zbiegać po nich w podskokach.

schody

Autor: University of the Pacific
Źródło: http://www.flickr.com
Do umocowania schodów wykorzystuje się zawiasy szklane (tzn. przeznaczone do mocowania szkła) których funkcją jest pewne mocowanie szklanej konstrukcji. Są to podobne zawiasy do takich, które używa się do mocowania szklanych drzwi albo szklanych półek. Niekiedy są one wyposażone w dodatkowe wzmocnienia, które biegną pod spodem szklanych stopni.

Do wyboru mamy zwykłe przeźroczyste szkło oraz szkło z różnego rodzaju udziwnieniami np.

Nie zwlekaj! Jeżeli intryguje Cię kompleksowa treść, to koniecznie powinieneś wejść w ten link. Pod nim wyszukasz sporo dodatkowych wątków z nią połączonych.

o mlecznej barwie, z wzorami lub dające złudzenie symetrycznych pęknięć. Niebywale zjawiskowo prezentują się także schody szklane oświetlone z wykorzystaniem odpowiednich lampek. Światło doskonale rozchodzi się po szkle zapewniając niesamowity efekt. Szklana klatka schodowa to zatem doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, dla których liczy się, żeby ich wnętrze robiło na każdym zdumiewające wrażenie.

Źródło:
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,