Myślisz nad remontem mieszkania? Sprawdź, o czym pamiętać, przygotowując się do malowania

Każde mieszkanie po pewnym czasie już nie wygląda tak dobrze, jak na początku. Dostrzegamy następne usterki, a jednym z pierwszych jest bledszy kolor ścian lub pojawiające się spękania. O ile niewielkie zabrudzenia można pomalować resztkami farby, jakie pozostały nam z ostatniego malowania, o tyle znaczniejsze ubytki domagają się generalnego remontu.

Szpachlowanie

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.

O czym pamiętać, jeżeli i ty planujesz odświeżyć wygląd swojego domu?

Remonty Łódź to w pierwszym rzędzie przygotowanie stosownych narzędzi oraz zakup niezbędnych artykułów, w tym farb. Farby wybieraj mądrze – to, że fioletowy kolor wygląda rewelacyjnie w domu twoich znajomych, nie znaczy, iż u ciebie będzie podobnie. Wszystko zależy od ścian oraz aranżacji twojego wnętrza, więc kolorystykę dostosuj do reszty dodatków, podłogi i mebli.

Musisz kupić właściwą ilość pigmentów, z tej racji nim pojedziesz do sklepu, zrób rzetelne pomiary, aby w trakcie malowania nie okazało się, iż pigmentu zbrakło. Poza farbami niezbędne są pędzle i wałki oraz narzędzia używane do szpachlowania. Nowy kolor ścian bowiem nic nie zmieni w wyglądzie twojego domu, jeżeli na ścianach pozostaną spękania i ubytki. Przed malowaniem trzeba oczyścić takie miejsca oraz uzupełnić ubytki, a później starannie wyrównać całą powierzchnię. Należy jeszcze zabezpieczyć mieszkanie, ponieważ niewiele osób może sobie pozwolić na zabranie posiadanych rzeczy na zewnątrz. Po pierwsze dlatego, iż nie mielibyśmy ich gdzie przenieść, a po drugie – gdyż są ciężkie. Najlepszą są tutaj folie oraz taśmy, którymi je zabezpieczamy, by nie spadły. Warto jest też rozłożyć folię na podłodze, by nie poplamić nowych paneli czy parkietu, który niedawno był ułożony. Starajmy się zbytnio nie nabrudzić, aby zaoszczędzić sobie problemów ze sprzątaniem.

Jeśli sądzisz, iż nie poradzisz sobie z tym zadaniem, najmij firmę proponującą usługi remontowe (więcej). Nim zdecydujesz się na współpracę oraz podpiszesz umowę, sprawdź czy wybrana przez ciebie ekipa jest godna zaufania oraz poproś o portfolio prac bądź znajdź komentarze na ich temat. Najistotniejsze to punktualność oraz sumienność realizowania usług, w przeciwnym razie remont nie będzie miał końca, a ty nie będziesz usatysfakcjonowany z nowego wyglądu twojego mieszkania.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>