Home

Wózek widłowy – jak zakupić taki, który spełni nasze oczekiwania?

Wózki widłowe są to maszyny wykorzystywane w magazynach, zakładach, a także w firmach transportowych – wszędzie tam, gdzie trzeba przewozić większe ładunki, których nie zdoła unieść człowiek. Nazywane są także (zwłaszcza wśród osób na nich zaangażowanych), sztaplarkami bądź paleciakami.
Jeżeli i tobie potrzebne są wózki widłowe, Poznań to jedna z miejscowości, w której możesz zamówić wymagany sprzęt. Tylko jak zdecydować się na taki, który spełni nasze potrzeby?Przede wszystkim powinno się zwrócić uwagę na metodę jego zasilania. O ile w zamkniętych budynkach sprawdzą się wózki z zasilaniem na akumulator, o tyle na zewnątrz będzie korzystniejsze zasilanie gazowe bądź jeszcze lepiej – wózki zasilane olejem napędowym. Ostatni wariant wózka wydziela niebezpieczne spaliny, zatem używajmy go tylko na terenie odkrytym. Drugim istotnym elementem jest obciążalność wózka, albowiem te najbardziej zaawansowane modele zdołają przewieźć nawet 50-tonowe ładunki. Więcej informacji uzyskasz na stronie: http://www.japanlift.pl/cms/o-nas
Nowoczesne wózki widłowe
Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Do sklepów wyśmienite będą te o obciążalności do kilku ton. Im większy udźwig, tym trwalsza musi być budowa, aby wózek działał bez zarzutu, zaś jego użytkownicy nie musieli borykać się z wielokrotnymi awariami. Ponadto należy pamiętać o wyborze między wózkiem nowym a używanym. Jeżeli planujemy kupić używany sprzęt, powinniśmy mieć pewność, iż jest on wydajny i był właściwie eksploatowany. Wtedy nawet pomimo jego wcześniejszego wykorzystywania będzie służyć w należytym stanie przez wiele lat. Dobrze też decydować się na renomowane marki, które są uznawane za najlepsze, jednak równocześnie musimy się liczyć z tym, iż w ich przypadku serwis pogwarancyjny będzie dość kosztowny – coś za coś. Chińskie maszyny są tańsze, jednak mniej efektywne. Na koniec warto wspomnieć o typie opon i wyborze między oponami superelastycznymi a pneumatycznymi. Pierwsze mają dłuższą żywotność, drugie natomiast lepszą amortyzację.Dzięki tego rodzaju informacjom zakup wózka widłowego nie sprawi już trudności. Jednakże jeżeli jeszcze będziemy mieć jakieś dylematy, bez wątpienia możemy skorzystać z pomocy sprzedawcy, który przypuszczalnie będzie rozeznany w temacie i poradzi nam, na co najlepiej się zdecydować. Właściwie dobrany wózek widłowy z pewnością spełni swoje zadanie.