Zadbaj o swoje zdrowie. Przestrzegaj kilku reguł i od razu odczuj poprawę samopoczucia!

Odpowiednie odżywianie ma niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie. Jak jeść by nasze ciało odczuło pozytywne skutki zdrowego odżywiania? Zasadą powinno być spożywanie od 4 – 5 dań każdego dnia. Racje powinny być mniejsze, ale pożywiać się możemy częściej. Nie pomijaj śniadania, jest to najważniejszy posiłek w trakcie dnia. Unikaj błyskawicznego jedzenia, zawsze siedź podczas jedzenia, nie rób tego stojąc.

sklep ekologiczny

Autor: PoloGoomba
Źródło: http://www.flickr.com

Jak się odżywiać aby być zdrowym?

Kolację jedz nie później niż 2 h przed pójściem spać – dzięki temu nie będziesz później głodny. Staraj się aby kolacja nie była za bardzo obfita. Kolejną ważną dla organizmu kwestią jest wypijanie w trakcie dnia dużej ilości płynów. Zalecane jest zrezygnowanie z napojów energetycznych. Pozytywny wpływ na organizm bez wątpienia mają cytrusy i zielenina. Można je podjadać pomiędzy posiłkami i zastąpić nimi słodycze.

Kiedy przekonasz się, że omawiany w tym serwisie post jest wartościowy, kliknij tu, a znajdziesz więcej informacji (http://termofol.pl/fotowoltaika-dla-domu/projektowanie-instalacji-fotowoltaicznych/) tego typu materiałów!

W miejsce mięsa zalecane jest spożywanie ryb. Jeżeli ta opcja Ci nie odpowiada, postaraj się zamienić mięso na to białe. Zdrowsze dla naszego zdrowia jest ciemny chleb. Przy gotowaniu korzystniej jest nasze dania gotować na parze, a nie smażyć w oleju. Nieodpowiednie odżywianie może powodować konsekwencje zdrowotne. To co jemy ma wpływ na postęp wielu chorób, m.in miażdżycy.

Powiązany artykuł –

Co nam daje żywność ekologiczna?

Żywność ekologiczna odznacza się tym, że była produkowana metodami rolnictwa ekologicznego, czyli bez użycia nawozów sztucznych i pestycydów. Posiada więcej witamin i innych cennych

sklep ekologiczny

Autor: Paul Pitman
Źródło: http://www.flickr.com

elementów niż produkty otrzymane w konwencjonalny sposób. Uprawa żywności tą techniką nie przeciaża przyrody a także ułatwia utrzymanie i rozkwit wsi i rolnictwa. Żywność ekologiczna opatrzona jest odpowiednim certyfikatem – np. znakiem rozpoznawalnego „euroliścia”. Eko sklep to punkt, w którym możemy zaopatrzyć się w zdrową żywność, prężnie działają także eko sklepy w Internecie.

Doczytaj:

Trzeba pamiętać, że żywność ekologiczna to coś innego niż, zdrowa żywność – to nazwa jest wytworem wyłącznie reklamowym. Oprócz eko sklepu, żywność ekologiczną możemy dostać wprost od wytwórcy bądź w specjalnie wyodrębnionych miejscach w supermarketach. Często osobami wybierającymi żywność ekologiczną są ludzie po 30 roku życia, dojrzale dbający o swoje samopoczucie, entuzjaści ochrony środowiska.