Twój samochód służył Ci już przez długi okres i nie nadaje się już do użytku? Nie przejmuj się i odkryj, jak możesz zezłomować stare auto.

Twój samochód służył Ci już przez długi czas i nie nadaje się już do jazdy. Nie martw się i odkryj, jak możesz zezłomować stare auto. Jeżeli nasze auto nie nadaje się już do użytku, to powinniśmy je zezłomować. Jeśli nie zdecydujemy się na ten krok, nasz pojazd dalej będzie figurować w rejestrze, a my zaś będziemy musieli opłacać wymagane składki. Możemy także sprzedać samochód na części.

Jednak jest to ryzykowne posunięcie, bo nie raz punkty, które reklamują się w rozmaitych mediach nie są uprawnione do przeprowadzania wskazanych czynności.

Złomowanie aut

Autor: J@M€S
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chcemy legalnie zezłomować nasze auto, powinniśmy mieć świadomość, iż taka czynność nakłada na nas konkretne obowiązki. Po pierwsze podczas przekazywania samochodu na złom musimy okazać wymagane dokumenty, tj.: dowód osobisty lub inny dokument stwierdzający naszą tożsamość,
dowód rejestracyjny pojazdu, kartę pojazdu jeżeli takowa była wydana, bądź inny dokument, który potwierdzi informacje zawarte w dowodzie rejestracyjnym.

Każdy punkt złomu ma obowiązek przyjąć jedynie auto wyłączone z użytku, które ma numer VIN a także numer nadwozia, podwozia bądź ramy. Dodatkowo do obowiązków punktu należy unieważnienie dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu i tablic rejestracyjnych. Pracownik firmy powinien wydać nam zaświadczenie potwierdzające zezłomowanie pojazdu. Dodatkowo musi przekazać do właściwego wydziału komunikacji urzędu gminy, zaświadczenia o demontażu samochodu.

Co powinniśmy następnie zrobić?
Po otrzymaniu wskazanych dokumentów mamy 30 dni, aby wybrać się do wydziału komunikacji urzędu gminy i złożyć wniosek o wyrejestrowanie pojazdu. Przed wskazaną czynnością warto sprawdzić, czy nie mamy zaległych składek OC do zapłaty. Jeśli tak powinniśmy je niezwłocznie uregulować.

w jaki sposób znaleźć idealne miejsce dla swego zasłużonego auta?
Jeżeli szukamy odpowiedniego miejsca, możemy wspomóc się internetem wpisując na przykład: złomowanie pojazdów Rzeszów lub złomowanie pojazdów Katowice etc. Wszystko jest uzależnione od miejsca naszego zamieszkania. Jeśli mieszkamy w centralnej Polsce i interesuje nas złomowanie samochodów Łódź będzie polecanym miastem do złomowania samochodu.

Jak wygląda procedura złomowania?

Złomowanie

Autor: free photos
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy oddać samochód do punktu zbierania pojazdów. Pamiętaj, iż firma,w której zostawiasz samochód nie może od ciebie żądać żadnych opłat, chyba że Twój samochód jest niekompletny i jego waga jest o 10% mniejsza niż ta wskazana w dowodzie rejestracyjnym. Wtedy musimysię liczyć, z tym, iż za każdy brakujący kilogram zapłacimy ok. 10 zł.

Jasne jest, że każdy pojazd jest traktowany jak członek rodziny. To właśnie dzięki niemu byliśmy w stanie zwiedzić kawał świata, poznać nowe, fascynujące miejsca. Dlatego złomowanie samochodu może być dużym przeżyciem.

Poznaj mój serwis (https://merservice.pl/czym-jest-visual-merchandising/) – trzeba wejść w wskazany poniżej link i tam masz możliwość przeczytać ekstra treści na ten interesujący temat.

Dlatego, tak ważne jest znalezienie dobrego punktu złomowania, w którym ze spokojem zostawimy nasze auto.