Bez strony internetowej będzie ciężko

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwo, które nie istnieje w internecie, nie istnieje w ogóle. Nic więc dziwnego, że jednym z najważniejszych sposobów zaistnienia, realizowanych przez właścicieli, jest stworzenie profesjonalnej strony www określonej marki. Tutaj kluczem jest wybór właściwej domeny, to znaczy adresu strony www, z którym od tego czasu będzie kojarzona dana firma. Jest to o tyle istotne, że może mieć realny wpływ na sukces lub porażkę danego przedsięwzięcia.

WWW

Autor: Bull3t
Źródło: http://www.flickr.com

Jak dobrze wybrać domenę

Zasadniczo są dwa typy domen (nazw). Pierwsza z nich to nazwa wyszukiwana, która zakłada zawarcie w adresie słów określających branżę danej firmy.

Czy któreś komentarze na nasz temat (https://gpi-tanks.com/pl/zbiorniki-ze-stali-nierdzewnej/) owego wpisu Cię zaintrygowały? Zatem będzie nam bardzo przyjemnie, jeżeli dopiszesz do nich też swe opinie.

Tutaj trzeba się zastanowić, co będą wyszukiwać osoby, które będą zainteresowane usługami czy produktami, jakie oferuje. Wtedy w nazwie powinny się znaleźć maksymalnie trzy tego typu słowa. To rozwiązanie, mimo, że z pewnością zwiększy liczbę użytkowników wchodzących na naszą stronę, nie będzie w pełni promować samą markę.

W związku z tym powstał drugi typ domen internetowych, markowa. W tym przypadku url strony jest bezpośrednio powiązany z marką firmy. Jest to zdecydowanie dobre rozwiązanie, kiedy dana branża jest lub (oprogramowanie dla transportu) była bardzo popularna, wówczas zarejestrowanie generycznej domeny szukanej nie do końca spełnia swój cel.

Kupno walut przez internet

Autor: istock.com
Źródło: istock.com

Dużą zaletą domeny markowej jest to, że klienci mają szansę ją zapamiętać, co powoduje, że większe są szanse na to, że wejdą na nią w przyszłości. A w związku z tym nazwa domeny powinna być jak najbardziej uproszczona i krótka. W efekcie jest duże prawdopodobieństwo, że ktoś, kto przeczyta ją na plakacie czy w broszurze, wejdzie na nią przy przeglądaniu Internetu. Kluczowe jest także, aby w domenie unikać cyfr i stawiania polskich liter.

Giełdy domen

Czasami perfekcyjna domena dla danej firmy jest już zajęta. Ale to nic straconego. Są bowiem giełdy domen, gdzie odbywają się licytacje najbardziej atrakcyjnych adresów stron internetowych. Na licytacji można się łatwo domyślić, które z nich odnotowują największą popularność, ponieważ ceny niektórych osiągają nawet kilkanaście tysięcy złotych.