Wartości mieszkań we Wrocławiu – stosowny moment na inwestycję?

Na przestrzeni ostatnich miesięcy doświadczyliśmy zniżek cen we Wrocławiu. Przez dwanaście miesięcy ich wartości obniżyły się o średnio 3%. Czy jest to bowiem sygnał dla inwestorów, aby swój kapitał zanurzyli w posiadłościach? Dlaczego ich wartości są tak nieunormowane?

ciekawa strona
Wszyscy wyśmienicie wiedzą czym charakteryzuje się Wrocław – wszędobylskie Krasnale, ładne Stare Miasto, zdumiewający spacer brzegiem Odry. W tej mieścinie możemy zarówno porządnie odpocząć jak i smakowicie zjeść czy wybawić się. Dużo knajpek czy klubów ośmiela turystę lub tubylca do bywania w nich . Niestety, wartości posiadłości są kosmiczne. Wrocław to po Warszawie i Krakowie jedno z najdroższych lokalizacji pod względem cen nieruchomości.

Uzupełniające treści odnośnie omawianego zagadnienia także są ekscytujące – więcej pod wskazanym adresem. Kliknij zatem tutaj i zobacz, że to fakt.

Za metr kwadratowy na Bielanach Wrocławskich, czyli najlepszej części miasta, zapłacimy średnio 6 tysięcy złotych. Najtańsza cena za metr kwadratowy wypada na ulicy Robotniczej i Legnickiej, tam albowiem zapłacimy około 4 tysięcy złotych za metr kwadratowy, z czego wynika, że mieszkanie o o mierze sześćdziesięciu metrów kwadratowych wymagać od nas będzie około 240000 zł zapłaty. Elementami decydującymi o cenach, jakie płacimy za mieszkanie we Wrocławiu są czynniki gospodarcze jak na przykład migracja do większych miast ze wsi, oprocentowanie kredytów mieszkaniowych, zarobki ludzi (ponieważ im więcej pieniędzy mamy, tym więcej potrafimy zapłacić za posiadłość).

Mogłoby się wydawać, iż składniki demograficzne nie mają wpływu na kwoty jakie uiszczane są za miejscówki mieszkania, a jednak to kłamstwo. Typ rodziny wielodzietnej praktycznie przepadł, narasta ilość rozwodów, emigrantów. Nie wszyscy jednak nabywają

mieszkania we Wrocławiu

Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com

posiadłości po to, aby w nich żyć. Obywatele decydują się na nowiutkie i starsze mieszkanka aby wynająć je. Nierzadko wiąże się to także z wzięciem długu. Obrót posiadłościami jest bardzo zawikłany, wiąże się z płaceniem podatków, pośrednika czy notariusza (v). Gdy ceny wynajmu będą za wysokie, prędzej czy później człowiek zdecyduje się na zakup mieszkania, gdyż wynajmowanie go przez dłuższy okres standardowo nie będzie mu się opłacać.

Mieszkanie „po kimś” straci niedługo na popularności. Całość za pośrednictwem dofinansowań dla młodych kupujących pierwsze zakwaterowanie na rynku pierwotnym, od dewelopera. W związku z tym możemy spodziewać się, że ukażą się następne spadki cen za mieszkania – apartamenty przy parku we Wrocławiu, pokrewnie w innych miastach, przykładowo Krakowie czy Poznaniu.