Home

Czy biznes pogrzebowy jest dochodowym pomysłem na działalność gospodarczą?

W globalnej gospodarce notorycznie następuje recesja. Jest czymś normalnym, że po czasie rozkwitu nastaje trudny czas dla przedsiębiorczości. Przedsiębiorstwa upadają, mieszkańcy tracą etaty. Dlatego nim przedsięweźmie się decyzję o budowaniu własnej firmy, to trzeba się rzetelnie zastanowić. Nie każda branża jest współcześnie dochodowa. Tym bardziej powikłanie mogą mieć ci fachowcy, którzy trudnią się kamieniarstwem.


Cmentarz
Autor: Rod Raglin
Źródło: http://www.flickr.com
W tym interesie dochód może być ciężki. Założenie własnego zakładu pogrzebowego lub współpraca z już działającym może okazać się nad wyraz właściwym rozwiązaniem. Kamieniarstwo ma trudną przyszłość przed sobą, jednak na nagrobki - (zobacz: nagrobki pojedyncze) podwójne czy pojedyncze bez ustanku będzie zapotrzebowanie. Ludzie zawsze umierali i będą umierali, dlatego jest to dochodowy biznes. Każdy człowiek musi kupować leki, pożywienie czy właśnie w pewnej chwili jego życie dobiegnie końca. Toteż przedsiębiorstwa działające w tych branżach mają pewny dochód. Owszem branża pogrzebowa nie jest łatwym biznesem. Ciągłe obcowanie ze śmiercią i ludzkim cierpieniem jest niełatwym doświadczeniem. Ale prawda jest również taka, że ktoś musi tym się zająć.

Powyższe fakty sprawiają, że dla fachowca zajęcie się wyrobem nagrobków jest okazją na dobry zarobek. Szczególnie wobec tego, co dostrzegamy w ostatnich czasach. Otóż co niemiara zachodnich przedsiębiorstw weszło na polski rynek, oferując swoje produkty. I również wyroby z kamienia są w ich zestawie. Każdy może nabyć wyroby kamieniarskie do ogrodu czy domu. Jednak w branży pogrzebowej zapewne jeszcze dominują drobni właściciele firm. Dlatego też jest ona szansą dla fachowców zajmujących się kamieniarstwem - więcej .


nagrobek
Jak było powyżej napisane, branża pogrzebowa zawsze będzie opłacalna. Konsumenci z reguły nie szczędzą kasy na pochówek swoich bliskich. Jest to dla sporej części ludzi sprawa honoru, żeby ich najbliższa rodzina spoczęła pod gustownym nagrobkiem. I symultanicznie jest to dla nich ostatnia szansa, żeby podziękować tej osobie za miłość i troskę. Kamieniarz jest więc personą, za pośrednictwem której krewny okazuje swój gest miłości i wdzięczności. I ten fakt czyni profesję kamieniarza nie tylko rzemiosłem, jednak także sztuką. Zobacz galerie: .