Home

Jak przygotować się do prac remontowych w łazience, jak funkcjonalnie zaplanować środek tego pomieszczenia.

Łazienka to jedno z trudniejszych i kosztowniejszych do urządzenia domowe pomieszczenie, mimo że zajmuje najmniej powierzchni. Lecz jej całkowity remont wiąże się z paroma dniami robót i wydatkami co najmniej dziesięciu tysięcy. Dużą część kosztów zajmuje robocizna, szczególnie jeśli początkowo niezbędne jest pozbycie się starych płytek, także same płytki kosztują sporo pieniędzy. Do tego dojdzie położenie wszystkich instalacji, zakup WC, umywalki i wanny, oraz wszystkich koniecznych akcesoriów.


Wanna
Źródło: rhode.com.pl/category/14/wanny
Jeśli pozbiera się to wszystko, to rzeczywiście podana wcześniej suma wcale nie będzie wygórowana, a im łazienka będzie większa, tym należy więcej budżetu na to zaplanować. Ogromnie istotną kwestią przy planowaniu remontów łazienek jest zatrudnienie solidnych fachowców, którzy to zrobią. Tu wielu ludzi robi błąd decydując się na zupełnie przypadkowe, najtańsze znalezione osoby. Ryzyko przy tym będzie takie, że tacy fachowcy mogą swoją pracę zepsuć, dlatego też zdecydowanie lepszym wyjściem jest poszukanie fachowców, którzy wykonają wszystko jak należy, nawet za nieco wyższą cenę.

Toaleta
Autor: Melissa Wilkins
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie planowania remontu trzeba pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Płytki na ściany i podłogi powinny być wybrane do preferencji i wizji domowników, ale równocześnie należy uwzględnić ich wymiary do rozmiaru wnętrza. Przy rozplanowywaniu wszystkich urządzeń bardzo ważne jest, szczególnie w ciasnych pomieszczeniach, żeby był łatwy dostęp do wszystkiego, jeżeli do umycia rąk trzeba będzie się przeciskać pomiędzy ubikacją a pralką, to na pewno taka łazienka nie będzie praktyczna. W dobrze zaprojektowanych łazienkach bardzo się przydają najróżniejsze akcesoria łazienkowe, dzięki jakim da się znacznie przyjemniej funkcjonować (wejdź na stronę i zobacz więcej). Na przykład przy małych dzieciach świetnie będzie się sprawdzać deska samoopadająca, którą można swobodnie zamykać, a dzięki specjalnym amortyzatorom nie będzie ona głośno upadać (kliknij po dodatkowe informacje). Sklepy oferujące wyposażenie wnętrz są pełne takich sprzętów, więc jeżeli ktoś będzie miało możliwości, to warto się temu przyjrzeć w poszukiwaniu jakiś ciekawych pomysłów.