Budowa domu wiosną

Budowę domu najczęściej zaczynamy wiosną, kiedy nie grozi już nam zimna pogoda. Jednak aby móc oficjalnie rozpocząć budowę, trzeba uzyskać liczne pozwolenia. Należy tez przeglądnąć projekty domów i wybrać ten wymarzony.
Ciekawe projekty domów i nie tylko odnaleźć można w serwisie budowlanym Projektoskop.|Serwis budowlany Projektoskop to głównie profesjonalna wyszukiwarka, gdzie można odnaleźć ciekawe projekty domów.

budowa domu

Autor: TEKTUM
Źródło: TEKTUM
Znajdują się tu najlepsze projekty domów stworzone przez profesjonalne biura architektoniczne.. Baza zawiera między innymiprojekt domu parterowego, tanie domy, czy projekty domów nowoczesnych.

Każdy, szukający koncepcji na swój upragniony projekt (zobacz schody spiralne z drewna) domu, znajdzie coś dla siebie. W sprzyjających warunkach przygotowania do budowy naszego domu trwają minimum 3 miesiące. Oczywiście wraz z pojawieniem się problemów formalnych, czas ten może znacznie się wydłużyć. Ogromne znaczenie ma pod tym względem lokalizacja działki na której ma stanąć nasz dom. Dokument, który jest w tym przypadku niezbędny, to decyzja określająca warunki zabudowy. Złożenie wniosku o pozwolenie na budowę, który jest wydawany na podstawie art. 32 i 33 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (jednolity tekst Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 z późniejszymi zmianami), to zakończenie tylko pierwszej części przygotowań do budowy. Oczekując na pozwolenie, możemy zająć się formalnościami, które umożliwią nam na instalację przyłącza m.in. elektroenergetycznego, wodno – kanalizacyjnego oraz gazowego.

Po uzyskaniu tych wszystkich ważnych pozwoleń, nie zostało nam nic innego, jak tylko zacząć budowę naszego domu, a następnie urządzić wnętrza. Prócz ważnych elementów takich jak wykończenia ścienne, podłogowe czy meble, bardzo ważne jest oświetlenie. W dużej mierze to ono stanowi o charakterze naszego domu. Odpowiednio dobrane lampy nadają pomieszczeniom konkretny nastrój. Rynek krajowy jest przepełniony firmami zajmującymi się produkcją elementów oświetlenia. Żyrandole, kinkiety, plafony, lampy stojące. W różnych kolorach. Z obojętnie jakich materiałów. Oprócz standardowej oferty na rynku dostępne są jeszcze lampy nietypowe takie jak lampy gipsowe, witrażowe, kryształowe żyrandole czy lampy solarne. Jednak często ze względu na swoja cenę lub awangardowy design nie są jednak popularne.

Z przyjściem wiosny, coraz częściej przebywamy na świeżym powietrzu. Balkony i tarasy ozdabiane są pięknymi kwiatami. Niezwykle dekoracyjną rośliną jest datura, która należy do niezwykłych kwiatów pochodzących z Ameryki Południowej. Datura zwana także bieluniem, jest dosyć wysoką, rozłożystą rośliną o dużych, zielonych liściach. Od wiosny do jesieni ozdobione są kwiatami w kształcie lejkowatym lub trąbkowato – rurkowym. Ich wyjątkowy zapach można poczuć szczególnie wieczorami. Należy jednak uważać, szczególnie na dzieci, ponieważ kwiaty te, podobnie jak wiele roślin z rodziny psiankowatych, są silnie trujące.

Kolejną, równie chętnie hodowaną rośliną, zarówno w donicach jak i gruncie, jest hortensja. Zaczyna ona kwitnąć w czasie gdy większość roślin już przekwita. Łacińską nazwę Hydrangea można przetłumaczyć jako wodny krzew. Jest to odpowiednie określenie ponieważ hortensje potrzebują częstego i obfitego podlewania. Roślina ta pochodzi z Dalekiego Wschodu. Jej hodowlą zajmowano się już parę tysięcy lat temu. Warto wiedzieć, że krzewy te doskonale rosną w miejscach półcienistych i cienistych. Balkony i tarasy przyozdobione pięknymi kwiatami, z pewnością umilą nam odpoczynek w słoneczne, cieplutkie wiosenne dni.