Brodaczu, bądź dobry dla swojej brody

Przed laty jedyną alternatywą dla tradycyjnego golenia zarostu były wąsy i broda. Moda na nie powracała co kilkanaście lat, ale ostatnio szczególnie daje się zauważyć to zjawisko. Lekki zarost nie istniał. Do dzisiejszych czasów, kiedy w końcu przestał być utożsamiany ze środowiskiem artystów i muzyków. Według przeprowadzonych ankiet aż 40% polskich mężczyzn nosi zarost na twarzy: wąsy, brody, kilkudniowe zarosty. Czy o taki zarost trzeba dbać? Jak najbardziej. Nawet ten pozornie niedbały musi prezentować się nieskazitelnie. Tylko wtedy będzie ciekawym uzupełnieniem wizerunku.

Broda powinna być zadbana, nie może rosnąć samowolnie w dowolnym kierunku. W większych miastach mężczyźni mogą skorzystać z profesjonalnego golenia brzytwą i doboru kształtu brody do twarzy. W jaki sposób jednak zadbać o brodę w własnym domu nie ma salonu golenia bród?

golenie się

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com

Nasz zarost będzie wyglądał na zadbany, a nie przypadkowy dzięki trymerom i golarkom. Fani klasyki sięgną jednak po maszynki i brzytwy. To technika, gwarantująca efekty identyczne jak przy używaniu golarek, jednak tutaj sięgamy do korzeni używając manualnych narzędzi i kosmetyków, które mają za zadanie prawidłowo nawilżać i chronić męską skórę. Źle dobrany kosmetyk sprawi, iż golenie stanie się dla panów koszmarem nieznośnym obowiązkiem.

Podstawą w codziennej toalecie, powinien być odpowiedni krem lub pianka do golenia . Skóra ”niezabezpieczona” przed ostrzem maszynki będzie piekła i swędziała, co błyskawicznie doprowadzi do zaczerwień, wyprysków, a w najgorszym przypadku do infekcji. Dodatkowo, łatwo o skaleczenia. Przy dobrym kremie jest zdecydowanie mniej niekontrolowanych zacięć, albowiem nie trzeba powtarzać ruchów.

Krem nadaje skórze jak największy poślizg by utrzymać ostrze maszynki w bezpiecznej odległości od twarzy, a jednocześnie nie obniżać skuteczności golenia.

Przygotowaliśmy bonus dla osób, które szukają podobnych danych – zobacz informacje tutaj. Dotyczy on rozpatrywanego w tym artykule tematu.

Substancje nawilżająco–kojące, których działanie opiera się na regenerujących właściwościach aloesu oraz witamin E i A, bardzo dobrze nawilżają i dbają o skórę. Dzisiejsi panowie przekonują się, iż skóra po goleniu wcale nie musi być podrażniona. Wystarczy minimalna ilość kosmetyku, a skóra będzie gładka i zadbana.

Kategoria: W gospodarce
Tagi: , , ,