Home

Nieuczciwa konkurencja musi być zwalczana!

Konkurencja, jeśli naturalnie jest całkowicie zdrowa, bez dwóch zdań jest dobrym zjawiskiem. Istnieją dziedziny gospodarki, w których to zasadniczo dostrzec można monopol, brak konkurencji - to może dobre dla wielkiej firmy, ale gospodarka, czyli klienci bardzo na tym cierpią.


Przypuśćmy, że w sporym mieście prowadzi działalność wyłącznie jeden sklep. Mało realna sytuacja, ponieważ w większości przypadków punkty handlowe są rozmieszczone dosłownie wszędzie, lecz gdyby akurat tak niestety było, ludzie nie byliby zadowoleni. A coś jeść trzeba - nie we wszystkich przypadkach można jechać samochodem do innego sklepu... Co innego, jeżeli w grę wchodzi nieuczciwa konkurencja - a niestety to dosyć często spotykane zjawisko, zatem biznesmeni powinni mocno się pilnować, doglądać własnego interesu, bo bardzo różnie to bywa! Np. nagminnie dochodzi do kradzieży mających związek ze znakami towarowymi - należy starać się zwalczyć takie firmy, którym zdarzyło się kraść znaki towarowe: to akurat pewne. Należy wiedzieć co to ochrona znaku towarowego.
rzecznik patentowy
Autor: Amelia Andersdotter
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo dobrze, że nawet jeżeli nie mamy pojęcia kto nas oszukuje, być może chcielibyśmy tylko się upewnić, sprawdzić czy tak w ogóle ktoś nas robi w konia, mamy okazję skorzystać z pomocy fachowców - a więc wyspecjalizowanych firm. Generalnie sytuacja jest taka, iż skuteczny detektyw, nawet jeśli działa samemu, jest w stanie sprawić, że po niedługim okresie czasu będziemy wiedzieć czy istotnie ktoś nas kantuje. W żadnym razie nie obawiajmy się wydatków związanych z detektywami, bo nierzadko co prawda wydamy względnie sporą kasę na biuro detektywistyczne, lecz jeżeli ktoś skradł nam chociażby jeden wzór przemysłowy, tak czy siak będzie zobowiązany zapłacić spore pieniądze. A więc inwestycja w usługi detektywa musi bardzo szybko się zwrócić, to pewnie logiczne.


Tak naprawdę to zwalczanie nieuczciwej konkurencji jest niejako obywatelskim obowiązkiem - zatem jeżeli nie będziemy starali się zwalczać przestępców gospodarczych, pewnie jakoś tam będziemy winni takim zdarzeniom. Trzeba efektywnie zwalczać wszelkiego rodzaju patologie gospodarcze, jakich wiele w naszym kraju, ponieważ w wielu przypadkach są one wielce denerwujące, powodujące, iż zniszczony przez wojny i komunizm kraj ciągle nie może wyjść na prostą. Chcielibyśmy wszyscy tego, to pewne.