Home

Jakim sposobem wznosi się ściany dwuwarstwowe i jakie ważne parametry powinny posiadać?

Ściany dwuwarstwowe są dziś w wielu przypadkach użytkowane w trakcie budowy domu jednorodzinnego i budowy innego typu nieruchomości. Warto więc dowiedzieć się jak wznosi się takie ściany oraz na jakie istotne parametry ścian dwuwarstwowych winno się zwrócić baczną uwagę.

budowa ściany
Autor: Eskadra Publica
Źródło: Eskadra Publica
Stawiając ściany dwuwarstwowe bezsprzecznie należy pamiętać, że w przypadku ścian tego rodzaju mur jest to znaczącym fragmentem konstrukcyjnym, zaś ocieplenie (bezpłatny dostęp) pełni rolę decydującej bariery, która ochrania przed ucieczką ciepła z domu. Ściany dwuwarstwowe składają się z dwóch różnych materiałów. To ważne, bowiem każdy użyty materiał posiada inne właściwości i cechy, dzięki czemu przypuszczalne jest zbudowanie solidnego oraz energooszczędnego domu jednorodzinnego. Bardzo ważką rzeczą jest to, aby ściany posiadały dobry współczynnik przenikania ciepła U, który nie może być wyższy niż 0,3 W (m2K), aczkolwiek w domach energooszczędnych wskazane jest zadbać o to, aby ten współczynnik był jeszcze niższy. Właśnie z tej przyczyny korzysta się ze ścian dwuwarstwowych, które pozwalają w nietrudny sposób osiągnąć prawidłowo niższy współczynnik przenikania ciepła U. Dzięki ścianom dwuwarstwowym realne jest użycie wystarczająco pękatej warstwy ocieplenia, dzięki czemu budowa domu energooszczędnego odbywa się sprawnie oraz dokładnie - porządne ściany - (kliknij tu) dwuwarstwowe.przekrój
Autor: Grupa Atlas
Źródło: Grupa Atlas
Należałoby też wspomnieć, że ściany dwuwarstwowe gwarantują wykonanie domów jednorodzinnych w różnorodnych stylach budowlanych, materiał ten daje więc niezmiernie dużo możliwości architektonicznych. Za pomocą ścian dwuwarstwowych możliwe jest stworzenie zarówno domu klasycznego, jak również nowomodnego, który charakteryzuje się wieloma ciekawymi zdobieniami i przeróżnymi dekoracyjnymi detalami. Wykorzystanie ścian dwuwarstwowych w budownictwie daje nam więc istotnie sporo ewentualności, wobec tego dużo ludzi chętnie sięga w dzisiejszych czasach po ten rodzaj ścian. Są one użyteczne i uniwersalne, w dodatku można bezproblemowo dostać je na rynku budowlanym - wytrzymałe ściany dwuwarstwowe.