AGR-Polska

Obraz transportu lotniczego w Polsce

Położenie Polski bez ustanku było szansą, a jednocześnie zagrożeniem. Zagrożenie wiązało się z nieprzewidzianą oraz mocniej oczekiwaną inwazją sąsiednich krajów. Na szczęście żyjemy w bardziej umiarkowanych latach co więcej teraz nasze położenie to głównie szanse, szczególnie, że jesteśmy przecież członkiem Unii Europejskiej.

Położenie naszego kraju na szlakach transportowych Europy, określa jak najlepszą organizację sieci komunikacyjnej dla wszystkich gałęzi transportu.

Lecący samolot

Autor: Mikey
Źródło: http://www.flickr.com

Od kilku lat zaczynamy wreszcie na tym osiągać korzyści, acz jednakże bardziej sprawna organizacja takich szlaków komunikacyjnych potrzebuje większego zaangażowania naszych władz, a przede wszystkim kreowanie nowych inicjatyw, żeby realizowanie inwestycje były zgodne z międzynarodowymi standardami. Niezwykle ważne z oszczędnego punktu widzenia jest posiadanie zaawansowanego zaplecza technicznego dla każdej gałęzi transportu.

Interesuje Cię opisywany w tym serwisie problem? Jeśli tak, to ponadto kliknij ten odnośnik – więcej przeczytasz w linku (https://wyslij-to.pl/transport/sprzetu-agd).

Polska produkuje sporą ilość maszyn używanych w transporcie, również lotniczych. Nie są tworzone, co prawda, samoloty pasażerskie, aczkolwiekprzygotowujemy części składowe, które wykorzystuje się do produkcji samolotów.

Tym samym, chociaż przemysł powietrzny to na pewno nie nasza polska domena, ale wytwarzamy śmigłowce czy szybowce. Są znane w innych krajach, bo

Samolot w obłokach

Autor: Valentin Hintikka
Źródło: http://www.flickr.com

eksportujemy je za granicę. Jest oczywiste, nie mamy co się porównywać do największych tuzów przemysłu lotniczego (prymat wiodą Stany Zjednoczone oraz Francja), acz nie jesteśmy w stanie ani zbliżyć się do tych krajów pod kątem nakładów finansowych.

Nie mamy odpowiedniej podstawy technologicznej, ażeby tworzyć samoloty na tak znacznym poziomie. W przeciągu kilku ostatnich lat acz polskim firmom udaje się wygrywać przetargi na produkcję podzespołów lotniczych, a to kreuje nowe miejsca pracy. Jednocześnie pobudza lokalne rynki do rozwoju, sprzyja przypływowi kapitału, co pomaga we wzroście PKB.

To w jaki sposób będzie się rozwijał przemysł (zobacz producent Pillow Plate) lotniczy w Polsce zdeterminowane jest od sytuacji gospodarczej na świecie. Jest w stanie ona aktywować lub przerwać rozwój gospodarek krajów, które zamawiają samoloty albo podzespoły lotnicze. Wpływ ma na to dokładnie rosnąca liczba używających samolotu, w charakterze środka transportu. W ostatnich latach także transport lotniczy w naszym kraju zyskuje coraz więcej zwolenników, to również adekwatny prognostyk na przyszłość.