Home

Jak można legalnie złomować samochody?

Wiele osób nie umie rozstać się ze swoim autem, dlatego inwestują w niego następne pieniądze, mimo iż to nierzadko nie ma już większego sensu. O wiele korzystniejszym wyjściem jest złomowanie pojazdów. Warszawa to jedno z miast, w którym można wykonać to w sposób zgodny z prawem. W jaki sposób w takim razie należy to zrobić?


Nade wszystko istotne jest przestrzeganie wyznaczonych przepisów, albowiem inaczej mogą czekać nas duże kary pieniężne. Najistotniejsze to wyszukać stację, która trudni się tym profesjonalnie. Stacje te posiadają właściwe sprzęty i zezwolenia, dzięki którym mogą bezpiecznie eliminować nawet zagrażające zdrowiu substancje. Jak sprawdzić, która ze stacji działa zgodnie z prawem?
Kontynuuj czytanie https://dokasacji.pl/artykul/mazowieckie
Najłatwiej jest dowiedzieć się tego na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego, który udostępnia listę stacji zajmujących się złomowanie. Po drugie stacja, w której wykonujemy złomowanie, powinna wystawić nam stosowne zaświadczenie, że demontaż został zrobiony, a razem z nim anulowano dowód rejestracyjny, kartę pojazdu i tablice rejestracyjne.
samochód marki BMW
Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego przygotowując auto do oddania do stacji demontażu, musimy pamiętać o przygotowaniu i wzięciu ze sobą wszelkich niezbędnych dokumentów. Dokument powinien być wydany w 3 egzemplarzach, a właściciel musi również wyrejestrować samochód w ciągu trzydziestu dni. Bez tego można ściągnąć na siebie nie lada kłopoty. Dlaczego? Głównie z tego powodu, iż możemy być m.in. ukarani za brak ubezpieczenia, mimo, że samochodu już od dawna nie mamy. Nie jest to korzystna sytuacja dla żadnego właściciela, ponieważ nikt nie lubi niepotrzebnie marnować gotówki, więc nie dopuszczajmy do takiej sytuacji.

Więcej na https://dokasacji.pl/artykul/malopolskie

Jeżeli w takim razie interesuje cię złomowanie pojazdów, Kraków i każde miasto w Polsce gwarantuje ci zrealizowanie tego zadania w sposób legalny oraz profesjonalny. Aby wyszukać najbliższy punkt trudniący się tego typu działalnością, należy sprawdzić wymieniony już portal internetowy Urzędu Marszałkowskiego. Nie zapominaj, iż grożą naprawdę wysokie kary finansowe za nielegalne złomowanie pojazdów. Gniezno, Lublin, Poznań – wszędzie odnajdziesz właściwą stację, trzeba tylko wszystko dobrze sprawdzić, a nie będzie się miało żadnych trudności.

https://dokasacji.pl/