Schody na poddasze , zalety

Są momenty w naszym życiu kiedy kierujemy się nie tyle modą, co funkcjonalnością. Np. gdy w mieszkaniu ostatnia kondygnacja zaplanowana jest na przestrzeń użytkową, a nie uśmiecha nam się niepotrzebnie wydawać większej sumy pieniędzy na schody z drewna. Wtedy wyśmienitym wyjściem będzie zamontowanie rozkładanych schodów, zamiast schodów stałych.

pokój

Autor: someToast
Źródło: http://www.flickr.com
Schody strychowe nie potrzebują miejsca gdy nie są używane. Ich dodatkowym plusem jest to, iż prosto można je zamontować w dowolnym miejscu, z którego najłatwiej będzie nam dostać się na górne piętro. Gdyż poddasze to nie tylko pomieszczenie, które pełni rolę przechowalni sporadycznie używanych przedmiotów, ale w wielu przypadkach stanowi też najszybszą drogę na dach.

Nie zapominajmy, że pokrycie dachowe być może w przyszłości wymagać naprawy lub [rolety na wymiar] konserwacji oraz że wszelkie instalacje na dachu wcześniej trzeba tam umieścić, a następnie okresowo testować i przyjmować kominiarza z coroczną wizytą. Zamiast przy wszystkich tych czynnościach posługiwać się drabiną i wspinać się niczym alpinista, zainstalujmy w dachu wyłaz. Wykonanie wygodnego wejścia na strych jest wtedy wymogiem. Możemy jak najbardziej doprowadzić do niego stałe schody, ale zazwyczaj nie mamy na nie miejsca. Ale, nawet gdy przestrzeni jest pod dostatkiem, wspomniany wyżej koszt ich realizacji jest niebagatelny, a przyznajmy, iż szkoda funduszy na coś, co będzie używane tylko od czasu do czasu.

Schody strychowe pozwalają nam więc zaoszczędzić i metraż i pieniądze.

Nie ociągaj się! Jeśli zajmuje Cię ciekawostka, to koniecznie musisz wejść w poniższy link. Tam wyszukasz masę uzupełniających detali z nią powiązanych.

Dla posiadacza, ich najważniejszym elementem jest drabinka (szczególnie jej konstrukcja). Istnieje łamana, przesuwna albo nożycowa. O wyborze konstrukcji schodów składanych w dużej mierze decyduje wielkość otworu w stropie – im mniejszy, tym mniejszych rozmiarów muszą być schody po złożeniu. Wielką zaletą schodów jest możliwość ich samodzielnego zamontowania. Na rynku dostępne są schody składane do wszelakich gabarytów pomieszczeń. Otrzymujemy je na ogół w kompletnym, zmontowanym zestawie i wymagają tylko zamontowania w wskazanym miejscu.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,