Współczesne metody na pozbycie się gości w naszym domostwie.

Dbanie o najbliższe sąsiedztwo domu i ogrodu to żmudna praca. Usiłujemy czuwać, by nasz ogród nie pokrył się niechcianymi chwastami, wojujemy z trawnikiem szturmowanym przez mchy, bronimy rośliny przed mszycami, a nasz dom przed gryzoniami. Walka jest przeważnie dosyć nierówna, dlatego na szczęście możemy wesprzeć się odpowiednimi narzędziami i środkami chemicznymi,które przechylają szalę zwycięstwa na naszą stronę.

mogeton

Źródło: sklep.agrosimex.pl

Istnieje wiele różnych powodów, które podwyższają możliwość występowania i rozrostu mchu na trawnikach. Zdarza się, iż są to błędy użytkowników, jak zbyt niskie koszenie trawnika, albo jego zbyt częste podlewanie. Powodem przyrostu mchów może być jednak zbyt małe naświetlanie, a nawet mało przepuszczalna, uboga i zbytnio zakwaszonaziemia. Jak więc zaradzić problemowi mchu? Można zacząć od podstawowych rzeczy, jak zwiększenie wysokość koszenia trawy. Z czynności wymagających nieco więcej wysiłku, możemy wykonać aerację trawnika- chodzi głównie o napowietrzeniegleby poprzez poruszenie podłoża, dzięki czemu pobudzimy trawy do intensywniejszego krzewienia się. Możemy też odkwasić trawnik przy pomocy wapna. Warto także zainteresować się środkami chemicznymi przeciwdziałającymi rozrostowi mchu, jak np. Mogeton – nabędziemy go w większości sklepów ogrodniczych.

A co, kiedy to nie mchy są naszym utrapieniem, a wymienione wyżej, owiane złą sławą, gryzonie? Popularną metodą pozbywania się niepożądanych gryzoni jest metoda odstraszania ich przeróżnymi emiterami ultradźwięków. Dostęp do różnych modeli jest nieograniczony, tak jak i wybór, od najtańszych, po droższe.

Czy masz ochotę może dostać link do strony opakowania z kartonu, gdzie czekają na Ciebie następne posty? Myślimy, że przypadnie Ci do gustu nasz portal.

Mogą emitować jeden dźwięk w jednakowych odstępach, po bardziej skomplikowane, generujące różne dźwięki w niejednakowych interwałach czasu. Ich skuteczność często jednak jest, delikatnie mówiąc, dyskusyjna. Tradycjonaliści orzekną, że dobry gryzoń, to martwy gryzoń.

Ten tekst posiada bardzo interesującą treść, lecz odszukaj serwis, który ma podobne informacje. Też z pewnością będą niesamowicie interesujące.

W głównej mierze dla nich są inne rozwiązania- różnego rodzaju trutki. Popularny jest Ratimor- to torebki o czerwonym kolorze, które służą do zwalczania uciążliwych gości w pomieszczeniach zamkniętych. Wystarczy nie więcej niż pojedyncze spożycie, by gryzoń zginął w przeciągu 4-5 dni.