Współcześnie, ze względu na wytrzymałość oraz wygląd zakłada się głównie dachówki ceramiczne

Jeżeli stawiasz dom ważne jest jego odpowiednie pokrycie, czyli zamontowanie dachu, który będzie ochraniał budynek przed przedostawaniem się do wewnątrz deszczu, wiatru i innych czynników pogodowych.

Kolorowe dachówki

Autor: Emily Mathews
Źródło: http://www.flickr.com
Dachówki tego typu (dla przykładu :

dachówki Koramic) robi się z gliny, która ze względu na swoją budowę nie przepuszcza wody i zabezpiecza przed mrozem. Z tej właśnie racji stanowi świetny materiał izolacyjny i doskonale nadaje się na zadaszenia. Naturalne złoża gliny nie mają jednolitej barwy – stąd też dachówki tego typu mogłyby się między sobą różnić jeśli idzie o odcień czerwonego, czyli podstawowego kolory glinu wynikającego z zawartości żelaza. Aby zatem nadać dachówkom jednolitą barwę wykorzystuje się barwienie w masie bądź angobowanie.

Pierwszy rodzaj, czyli barwienie w masie, polega na dodaniu do gliny odpowiednich pigmentów jeszcze przed uformowaniem dachówek. Natomiast angobowanie polega na naniesieniu na już uformowaną i wysuszoną, chociaż jeszcze nie wypaloną glinę materiału jakim jest tzw. szlachetna glinka. Różnica między tego rodzaju metodą a barwieniem w masie polega też na tym, że angobowanie dotyczy tylko zewnętrznej warstwy dachówki, w związku z tym po przycięciu

Mężczyzna kładący dachówki

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com

dachówki może mieć ona w miejscu przecięcia inny odcień, w przypadku barwienia w masie różnicy tej nie widzimy z tego względu, że cegłówka posiada jednolity kolor.

Dachówki angobowane (Orea 9) w wyniku tego procesu są bardziej odporne na działanie czynników atmosferycznych niż standardowe cegłówki. Jako, że istnieje możliwość zmiany odcienia mogą one posiadać także bardziej zróżnicowane kolory, a dzięki zastosowaniu kwarcu i innych podobnych związków mogą również uzyskać bardziej błyszczącą strukturę, dzięki czemu dach prezentuje się bardzo okazale.

Rzecz jasna większa odporność i możliwość pozyskania przeróżnych odcieni sprawia, że dachówki angobowane są przeszło o 10% droższe aniżeli ich standardowe odpowiedniki. Wydatek ten jednak zdecydowanie się opłaca, bowiem dachówki tego rodzaju o wiele dłużej utrzymują swój wygląd, nie kruszą się i nie pokrywa ich szybko mech.

Otwórz ten link płyty polipropylenowe. Na stronie znajdziesz ciekawe informacje na ten temat, omówione w artykule.

Są jednym słowem bardziej wytrzymałe, a więc na dłużej nam posłużą.

Jeżeli przedstawiony tekst zabrał Cię w niepoznany obszar wiedzy, to dobrze się składa, ponieważ masz możliwość poznać pozostałe informacje tutaj (https://assystem.com.pl/remonty-i-wykonczenia/) – kliknij na ten odnośnik oraz poczytaj więcej.

Poniesiony koszt zwróci się więc w przyszłości.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,