Napędy do bram – 10 najczęstszych problemów w czasie instalacji siłowników liniowych

W dzisiejszych czasach coraz częściej zauważamy wiele domów, które obok swojego placu czy ogrodu posiadają bramy wjazdowe kierowane pilotem. Posiadają one założone w sobie siłowniki liniowe, przeważnie elektryczne. Podczas ich instalacji często jednak dopuszczamy się problemów, które mieć miejsca nie powinny. O czym musimy wobec tego pamiętać?

brama przesuwna

Autor: Ulbrecht Hopper
Źródło: http://www.flickr.com

Naczelnym aspektem, o którym nie powinniśmy zapominać w ciągu montażu urządzeń, jakimi są siłowniki liniowe to sprawdzenie sprawności urządzenia. Każda bramka, która ma być otwierana mechanicznie powinna działać poprawnie przy ręcznym otwieraniu. Zautomatyzowanie otwierania nie zlikwiduje problemów źle zamontowanej bramy (). Innym aspektem, którego dobrze jest się wystrzegać jest montaż bramy na powierzchniach pochylonych. Trzeba unikać wykorzystywania bram na uskokach, miejscach nie równych, biegnących ku górze itp. To tylko sprawi skomplikowanie montażu, przez co będzie konieczny dodatkowy sprzęt i naruszy pracę automatyki.

Wiadomym jest, że jest to możliwe do wykonania w ramach zdrowego rozsądku, ale lepiej unikać takich rozwiązań. Upewnij się też, czy wybrany zestaw jest odpowiedni do Twojej bramy słusznie ze specyfikacjami przekazanymi przez producenta. (moduły liniowe) Złe dobranie może skutkować w przyszłości nieuznaniem gwarancji, a w rezultacie niepotrzebnej straty funduszy. Każdy siłownik pracujący na zewnątrz potrzebuje stosownej klasy szczelności. Warunki pogodowe w Polsce nie przebaczają błędów związanych ze zbyt niską szczelnością. Na rynku występują również podziemne siłowniki. W tym przypadku powinno się upewnić co do właściwej wilgotności gruntu.

brama garażowa

Autor: mrhayata
Źródło: http://www.flickr.com

Sprzęt do sterowania automatycznego bramą, to znaczy siłowniki liniowe, winny być zamontowane przez doświadczonego montera. Może to powodować trochę wyższe koszty aczkolwiek w takiej sytuacji osoba ta doradza nam przetestowane automaty (np. tutaj: ). Oprócz tego jest w pełni odpowiedzialna za instalację i ponosi pewne ryzyko zaakceptowane przez prawo.

Czytasz teraz niezwykle interesujący artykuł, zatem z pewnością zainteresuje Cię też ten udostępniony poniżej materiał – on również jest wart przeczytania.

Niekiedy jesteśmy wabieni niższą ceną i zakupieniem samemu zestawu do bramy od firm nieprzetestowanych, a co za tym idzie cała odpowiedzialność pada na nas.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,