Home

Bez strony internetowej ani rusz

W dzisiejszych czasach firma, która nie istnieje w internecie, nie istnieje wcale. Nic więc dziwnego, że jedną z najważniejszych form promocji, realizowanych przez biznesmenów, jest uruchomienie porządnej strony www danej marki. Tutaj najważniejszy jest wybór właściwej domeny, czyli adresu url, z którym odtąd będzie kojarzona dana firma. Jest to o tyle ważne, że może przesądzić o sukcesie bądź porażce danego przedsięwzięcia.


WWW
Autor: Bull3t
Źródło: http://www.flickr.com
Jak trafnie dobrać domenę

Zasadniczo istnieją dwa typy domen (nazw). Pierwsza z nich to nazwa wyszukiwana, która zakłada zawarcie w adresie słów określających branżę danego przedsiębiorstwa. Tutaj należy się zastanowić, co mogą wpisywać w wyszukiwarkę osoby, które chcą znaleźć usługi lub produkty, jakie oferuje. Wtedy na nazwę mogą się składać najwyżej trzy tego typu słowa. To rozwiązanie, mimo, że zapewne zwiększy liczbę odwiedzających naszą stronę, nie będzie w pełni promować daną markę.

W związku z tym powstał drugi typ nazw serwisów, markowa. W tej wersji url strony jest jednoznacznie związany z nazwą firmy. Jest to szczególnie dobre wyjście, kiedy tego typu działalność jest lub była bardzo popularna, wówczas znalezienie generycznej domeny szukanej nie spełnia w pełni.
Kupno walut przez internet
Autor: istock.com
Źródło: istock.com
Zdecydowaną zaletą domeny markowej jest to, że użytkownicy mogą łatwiej ją zapamiętać, co zwiększa szanse na to, że znajdą ją w przyszłości. A co za tym idzie nazwa domeny powinna być maksymalnie uproszczona i krótka. Wtedy jest znaczne prawdopodobieństwo, że ktoś, kto zobaczy ją na plakacie czy ulotce, odwiedzi ją po zalogowaniu się do sieci. Istotne jest także, aby w nazwie nie stosować niepotrzebnych cyfr i stawiania obok siebie tych samych liter.

Licytacje domen

Czasami najlepsza domena dla danej firmy jest już wykupiona. Ale nie wszystko stracone. Powstają bowiem giełdy domen, gdzie odbywają się licytacje najbardziej pożądanych adresów stron internetowych. Na licytacji można się szybko zorientować, które z nich odnotowują największą popularność, ponieważ ceny niektórych osiągają nawet kilkanaście tysięcy złotych.
Źródło : doameny - http://www.aftermarket.pl/